Modern pentatlonda karar anı…

Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) aylık e-bülteni ‘PentAtlet’in aralık sayısı yayınlandı. Bültenin yeni sayısında UIPM’in kasım ayında modern pentatlon branşlarından biniciliğin kaldırılması ve yerine alternatif bir seçenek sunulması konusuna ilişkin değerlendirmeler gündeme taşıyor…

PentAtlet’in aralık sayısında, Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) 100 yılı aşkın bir süre önce Baron Pierre de Coubertin tarafından dönemin koşullarına uygun olarak yapılandırılan modern pentatlona ilişkin binicilik branşı özelinde attığı yeni adım gündeme geliyor. TMPF Basın Kurul başkanı Yunus Argan’ın yaptığı değerlendirmeler ışığında, modern pentatlon camiasının aktörleri fikirlerini paylaşıyor.

Bültende, Polonya’nın Drzonkow kentinde geçtiğimiz ay düzenlenen ve milli pentatletimiz Yaren Nur Polat’ın harika bir performansla yarışmada göz doldurduğu ‘Modern Pentatlon U24 Avrupa Şampiyonası’na da yer veriliyor.

TMPF Teknik Kurulu Başkanı ve aynı zamanda yüzme antrenörü olan Kutluğhan Özkan da, modern pentatlonda yüzme temel eğitimi yazı dizisinin üçüncüsünde yüzme sporunun tarihsel gelişimine odaklanıyor.

Konya’daki pentatlon çalışmalarına ilişkin fikirlerini ve projelerini bizlerle paylaşan TMPF Konya Temsilcisi Ekrem Büyükkabanşı da, Konya’da modern pentatlon sporunun altyapısına ilişkin umutları artıran hedeflerinden söz ediyor ve yapılacak çalışmalarla bölgeyi pentatlon sporunda merkez yapmak istediklerini söylüyor.

2021 yılının U15 kategorisinde aldıkları derecelerle geleceğe dair umutlar veren milli sporcularımız Duru Karakaş ve Melih Uygun da yükselen yıldızlarımız olarak bültende kendine yer buluyor.

UIPM ve federasyonumuz tarafından Aralık 2021’de yapılacak etkinlik ve faaliyetlere ‘Ajanda’ bölümünde yer verilirken, sporcularımızın ulusal ve uluslararası sıralamaları da ‘Sıralamalar’ adlı disiplin altında öne çıkıyor.

Modern pentatlon dünyasında ulusal ve uluslararası alanda gerçekleşen haber içeriklerinin de bulunduğu PentAtlet bültenine federasyonun web sitesinde bulunan ‘E-Bülten’ sekmesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Her ayın ilk haftasında yayınlanan PentAtlet bülteninde yer verilmesini istediğiniz haber ve içerikleri, info@mpf.org.tr adresine iletebilirsiniz. Keyifli okumalar…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.