15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA VE U15 TETRATLON TÜRKİYE ŞAMPİYONASI MİİLİ TAKIM SEÇMESİ

Manşet Haberler

1. Yarışma Adı: 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve U15 Tetratlon Türkiye Şampiyonası Milli Takım Seçmesi

2. Yarışma Yeri:

  • Eryaman TOHM (Olimpiyat Hazırlık Merkezi)-Ankara

3. Yarışma Tarihi: 14 Temmuz 2024 Pazar

4. Teknik Toplantı Yeri, Tarihi ve Saati: Eryaman TOHM, 14 Temmuz 2024, Saat 09:00

5. Sporcu Katılımı Başvuru Adresi:

  • Sporcu katılımı, 7 Temmuz 2024 saat 23.59’a kadar federasyon web sitesinde yer alan Müsabaka Yönetim Sistemi (FYS) üzerinden yapılacaktır.  
  • Sporcu Kontrol Listeleri, 8 Temmuz 2024 tarihinde FYS’de yayınlanacaktır. Sporcu listelerindeki yanlışlıkların düzeltilmesi ve sporcu çıkarmaları (sporcu eklemesi hariç), FYS üzerinden 9 Temmuz 2024 saat 23:59’a kadar yapılabilecektir. Bu tarihe kadar sporcu çıkarımını yapmayan kulüp ve antrenörler, yarışa katılmayacak sporcularına yönelik geçerli mazeretlerini teknik toplantı sırasında MHK’ye bildirmek zorundadır. Bildirim yapılmaması halinde sporcu başına 1.000 TL ceza bedeli uygulanacaktır.
  • 13 Temmuz 2024 tarihinde Yarış Serisi Listeleri, FYS’de yayınlanacaktır.
  • Yarışmaya katılacak olan kulüpler, onaylı kafile listelerini teknik toplantıda teslim edeceklerdir. (Ferdi sporcuların kafile onayları için 8 Temmuz 2024 saat 17.00’a kadar il temsilciliklerine başvurmaları gerekmektedir.)

Not:

  • Dijital sisteme geçildiğinden kayıtlar, sadece Müsabaka Yönetim Sistemi (FYS) üzerinden yapılacaktır. Faks veya mail yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. (FYS’de kaydı olmayan kulüpler hariç)
  • Daha önce FYS üzerinden kayıt yapmayan kulüplerin, MYS şifrelerini almak için kulübe ait bilgilerini (kulüp adı, kulüp kütük numarası, kulüp yetkili ismi, iletişim bilgisi) federasyona iletmeleri gerekmektedir.
  • FYS şifrelerini alan kulüpler, müsabakaya katılım yapacak sporcuların kayıtlarını FYS’de yer alan sporcu ekle/çıkar seçeneği üzerinden yapabilecektir.
  • Yarışmaya ferdi olarak katılacak sporcuların kayıtları, il temsilciliği üzerinden yapılacaktır. Ferdi sporcuların bulundukları ilin temsilcisine katılım bilgilerini paylaşmaları gerekmektedir. İl temsilcisi olmayan illerden katılım yapacak sporcuların müsabakaya katılım bilgilerini federasyonun online@mpf.org.tr adresine iletmeleri gerekmektedir.

7. Kategoriler:

  • U15 Engel Parkuru, Yüzme, Koşu-Atış (4’lü)

8. Yarışma Kuralları:

a. Yarışmalara katılım, 2024 vizeli modern pentatlon lisansı ile yapılacaktır.

b. Teknik toplantıya katılmayan kulüpler, alınan kararları kabul etmiş sayılacaktır.

c. Kafile onayları teknik toplantıda teslim edilecektir. Aksi durumda müsabakaya katılamayacaklardır. (Ankara kulüpleri dahil)

d. İtiraz olması durumunda, itirazlar 2.500 TL itiraz bedeli ödenerek yazılı olarak yapılacaktır. İtirazlar, sonuçlar ilan edildikten sonra, 15 dakika içinde yapılmalıdır.

e. Kafile listesinde adı olmayan antrenör ve idareciler teknik toplantıya giremez.

f. Yarışmaların yapıldığı ilin dışından gelen ve kategorilerinde ilk üçe (3) giren kadın-erkek sporcular ile kulüplerin bir idarecisi veya antrenörüne verilecek harcırah ödemesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri’nin bütçe imkânları dâhilinde sporcu, antrenör ve idarecilerin kanuni harcırahları Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün 07.06.2007 tarih ve 2461 sayılı genelgesinin 5’inci maddesi, c bendi doğrultusunda (resmi yarışma sonuçlarının Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine teslim edilmesi kaydıyla) ödenebilecektir.

g. Yüzme start listeleri yaş kategorisine göre yavaştan hızlı seriye doğru hazırlanacaktır. Teknik sonuçlar ve klasmanlar; 2024 Milli Takım Seçme Kriterleri’nde yayınlandığı şekilde açıklanacaktır.

h. Bu talimatta yazılı olmayan tüm unsurlar, UIPM kuralları içerisinde değerlendirilir.

ı. Yarışmaya tüm sporcular, kendi malzemeleri ile katılacak olup, kıyafetler UIPM standartlarına uygun olacaktır. Müsabakada yerli lazer silahlar kullanılabilecektir.

i. Müsabaka ile ilgili tüm sağlık ve emniyet tedbirleri Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından alınacak olup, bu talimatlar il müdürlüğü tarafından kulüplere ve görevli personele zamanında bildirilerek hizmetlerin aksamaması sağlanacaktır.

j. Tüm kafileler konaklama yerlerini kendileri ayarlayacaktır.

k. Yarış Etapları ve Mesafeleri

Yaş grubuKoşu Mesafesi (Metre)Yüzme Mesafesi (Metre)Atış Mesafesi (Metre)Atış SerisiEngel parkuru
U153×60010053 Atış Serisi70 m

l. Alt Kategoriden Sporcuların katılımına izin verilmeyecektir.

m. Antrenman, müsabaka ve ısınma sırasında yapılan fotoğraf ve video çekimlerinin kullanımı ve telif hakkı izni olmadan bu federasyona aittir. Federasyonun fotoğrafların kullanımı yasaktır. Federasyonun düzenlediği yarışmaya katılan her sporcu, çalıştırıcı, kulüp yetkilisi fotoğraf ve videoların haber, duyuru ve tanıtım amaçlı olarak kullanımını kabul etmiş sayılır.

n. Yarışma talimatında her türlü değişiklik yapma hakkı Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’na aittir.

9. Ödüllendirme
U15 kadın-erkek ilk dört (4) sporcu madalya ile ödüllendirecektir.

10. Milli Takım Değerlendirme
2024 yılı milli takım seçme kriterlerine göre sporcu seçimi yapılacaktır.

11. Yarışma Programı

TARİHDİSİPLİNYAŞ KATEGORİSİ
14 Temmuz 2024 PazarEngel ParkuruU15
YüzmeU15
Laser RunU15
Not: Müsabakalar, TMPF Teknik Kurulu kararınca, yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi yapılacaktır. Müsabaka saatleri 13 Temmuz 2024 tarihinde açıklanacaktır.

Ercan TACİROĞLU
Federasyon Başkan Vekili

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.