TÜRKİYE OLİMPİK HAZIRLIK MERKEZLERİ MODERN PENTATLON SPORCUSU ALIM KRİTERLERİ / 2024-EYLÜL DÖNEMİ

Manşet Haberler

Genel Şartlar

Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) bulunan illerde (Ankara, Bursa, Malatya ve açılması planlanan illerde) ikamet eden modern pentatlon sporcuları için Eylül 2024 Dönemi için yapılacak alım kriterleri belirlenmiştir. Buna göre TOHM’a alınacak modern pentatlon sporcusu kriterleri şu şekildedir:

Modern Pentatlon TOHM Alım Kriterleri

  1. Modern Pentatlon TOHM bulunan Ankara, Bursa ve Malatya’da ikamet eden alt yaş sınırı 14 ve üst yaş sınırı 21 olan sporcular,
  • Gençler ve U19 kategorilerinde, 2024 yılı ulusal sıralama yarışmaları sonuçlarında tek bir kategori olarak değerlendirilerek oluşacak sıralamada ilk 6 sırada yer alan sporcular,
  • U17 kategorisinde 2024 yılı ulusal sıralama yarışları sonucunda oluşan sıralamada U17  kategorisinde en yüksek puanı alan üç (3) kadın ve üç (3) erkek sporcu; TOHM’a mevcut kontenjan dahilinde kayıt yapmaya hak kazanacaklardır.
  • Modern Pentatlon TOHM’a kayıt yapan sporcuların 6 ayda bir yapılacak performans testlerinde ve her yıl yapılacak yarışmalarda gelişim gösteriyor olması gerekmektedir.

TOHM’a giriş ve çıkış işlemleri, bu sonuçlara göre mevcut TOHM sporcuları da dahil olmak üzere yapılacaktır. Olimpiyat Hazırlık Merkezleri Uygulama Talimatnamesi 12’nci maddesinde yer alan koşullara uyum gösteren ve seçme kriterlerini yerine getiren sporcular, e-devlet spor bilgi sistemi üzerinden 8 Temmuz 2024 ile19 Temmuz 2024 tarihler arasında TOHM’a kayıt yaptırabilecek.

Detaylı bilgi için tıklayınız.İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.