PentAtlet’te dayanışma rüzgarları…

Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) aylık e-bülteni ‘PentAtlet’in ekim sayısı yayınlandı. Bültenin yeni sayısında sporcular arasında görmeye başladığımız ve tüm camiada yayılmasını dilediğimiz birlik, beraberlik ve dayanışma rüzgarının pentatlonun geleceğine dair oluşturacağı etkilere vurgu yapılıyor.

PentAtlet’in ekim sayısında, sportif başarılar, altyapı geliştirme çalışmaları, yerli malzemelerinin geliştirilmesi gibi nesnel durumların ötesinde; sporcular arasında görmeye başladığımız birlik, beraberlik ve dayanışma rüzgarının önemine yönelik bir yaklaşım ortaya konuyor.  

Bültenin yeni sayısında İspanya’da U17 yaş kategorisinde 22 sporcu ile katıldığımız Biathle Triathle Avrupa Şampiyonası’nda gelen başarılara yer veriliyor.  

Ekim ayında ‘Profil’ bölümüne sabırlı, kararlı, disiplinli ve asla pes etmeyen yapısına vurgu yaptığımız genç milli pentatletimiz Yunus Çalışkan konuk oldu. Sporcumuz söyleşide çok fazla antrenmanın değil, içinde dinlenmenin de yer aldığı, bilimsel ve efektif bir antrenman sürecinin etkili performans için önemli olabileceğine vurgu yapıyor.

Atıcılık antrenörümüz Murat Uzdaş, yazılarına kaldığı yerden devam ediyor ve ‘antrenman periyotlaması’ özelinde bir makale kaleme alıyor.

Henüz çok yeni olsa da Isparta’da pentatlona dair bir zemin oluşturma çabaları içinde olan TMPF Isparta Temsilcisi Halil Yıldız’ın yaklaşımları da bültende öne çıkan başlıklar arasında.

Yine her bültende olduğu gibi bu sayının yükselenlerine de yer veriliyor. U17 kategorisinde aldıkları derecelerle geleceğe dair umutlar veren milli sporcularımız Eda Özrodop ve Münir Mert Can yükselen yıldızlarımız olarak bültende kendine yer buluyor.

UIPM ve federasyonumuz tarafından Ekim 2021’de yapılacak etkinlik ve faaliyetlere ‘Ajanda’ bölümünde yer verilirken, sporcularımızın ulusal ve uluslararası sıralamaları da ‘Sıralamalar’ adlı disiplin altında öne çıkıyor.

Modern pentatlon dünyasında ulusal ve uluslararası alanda gerçekleşen haber içeriklerinin de bulunduğu PentAtlet bültenine federasyonun web sitesinde bulunan ‘E-Bülten’ sekmesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Her ayın ilk haftasında yayınlanan PentAtlet bülteninde yer verilmesini istediğiniz haber ve içerikleri, info@mpf.org.tr adresine iletebilirsiniz.

Keyifli okumalar…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.