2022’nin ilk ulusal sıralama yarış tarihleri değişti

Duyurular Manşet Haberler Yarış Talimatları

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu, 2022 yılının ilk ulusal sıralama yarışı, milli takım seçmesi ve performans gelişim yarışları tarihleri değişti. Buna göre yarış, 22-23 Ocak 2022 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirecek. Yüzme etabı Eryaman TOHM’da, eskrim, koşu ve atış etabı ise Sincan Aile Yaşam Merkezi’nde yapılacak yarışmanın son liste bildirim tarihi 17 Ocak 2022 tarihine kadar yapılabilecek.

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu (TMPF), 2022 yılında Ankara’da gerçekleştirilecek “Ulusal Sıralama I, Milli Takım Seçmesi ve Performans Takip Yarışları”nın talimatını yayınladı.

22-23 Ocak 2022 tarihlerinde yüzme etabı Ankara Eryaman TOHM’da, eskrim ve laser run etabı ise Sincan Aile Yaşam Merkezi’nde yapılacak yarışlarda; U19, Gençler ve Büyükler kategorileri için yüzme, eskrim, koşu ve atış branşlarını içeren dörtlü (tetratlon) etapta, U17 kategorisi için yüzme, koşu ve atıştan oluşan 3’lü (triathle) etapta milli takım seçmeleri yapılacak ve ulusal sıralamalar belirlenecek. Yarışın bir diğer ayağında ise U11, U13 ve U15 kategorilerinde yarışacak sporcuların yüzme, koşu ve atıştan oluşan 3’lü (triathle) yarışlarıyla performans ve gelişim takipleri yapılacak.

Sporcular yarışmalara, 2022 yılı vizesine sahip modern pentatlon lisansıyla katılım gösterebilecek. Son liste bildirimi 17 Ocak 2022 tarihinde yapılacak.

Yarışma Kuralları, Yarışma Programı, Ulusal Sıralama Puan Tablosu ve Müsabaka Pandemi Kuralları‘nı içeren yarış talimatının revize haline aşağıdaki belgeden ulaşabilirsiniz…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.