Modern Pentatlon Dünya Kupası Ankara Etabı’nda finaller bitti

Haberler Manşet Haberler

UIPM Dünya Kupası 2’nci Etabı’nda, kadınlar ve erkekler kategorisi finalleri tamamlandı. Kadınlar kategorisinde Litvanyalı sporcu Leva Serapinaite şampiyonluk ipini göğüslerken; erkeklerin kazananı Mısırlı sporcu Mohanad Shaban oldu.

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) Türkiye’de düzenlediği UIPM Dünya Kupası 2’nci Etabı’nda, bugün kadınlar ve erkekler kategorisi final müsabakaları gerçekleştirildi. Binicilik etabıyla start alan ve sonrasında eskrim bonus round, yüzme ve laser run etabıyla devam eden UIPM Dünya Kupası 2’nci Etap yarışlarına 18 kadın ve 18 erkek finalist katılım gösterdi. Dünya Kupası 2’nci Etap finalinde kadınlarda Litvanyalı sporcu Leva Serapinaite eskrim, binicilik, yüzme, koşu ve atış etaplarından oluşan pentatlon yarışından toplam 1386 puan alarak şampiyon olurken; Alman sporcu Rebecca Langrehr 1384 puanla ikinci, Meksikalı sporcu Mariana Arceo ise 1380 puanla yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Binicilik etabıyla start alan ve sonrasında eskrim bonus round, yüzme ve laser run etabıyla devam eden UIPM Dünya Kupası 2’nci Etap Erkekler Finali’nde ise Mısırlı sporcu Mohanad Shaban 1527 puanla yarışı birinci sırada bitirirken; Güney Koreli sporcu Woongtae Jun 1510 puanla ikinci, Mısırlı sporcu Ahmed Elgendy 1500 puanla yarışı üçüncü olarak tamamladı.

UIPM Modern Pentatlon Dünya Kupası 2’inci Etabı, yarın yapılacak Karışık Bayrak Yarışı ile birlikte son bulacak. Karışık Bayrak Yarışı’nda ülkemizi İlke Özyüksel ve Buğra Ünal çifti temsil edecek.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.