Anadolu Yıldızlar Ligi 7 Şubat’ta başlıyor

Duyurular Haberler Manşet Haberler Yarış Talimatları

2021-2022 sezonu Anadolu Yıldızlar Ligi, 7 Şubat 2022 tarihi itibariyle start alıyor. Modern Pentatlon Analig Yarışları’na ayrı ayrı olmak üzere 2008, 2009 ve 2010 doğumlu en az 2, en fazla 3 kadın ve erkek sporcu katılabilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri ile federasyonların işbirliğinde düzenlenecek 2021-2022 sezonu Anadolu Yıldızlar Ligi’ne  (ANALİG) ilişkin Genel Uygulama Talimatı, spor dalı talimatları, müsabaka takvimini yayınladı. Buna göre 7 Şubat 2022 tarihinde başlayacak ANALİG’den sorumlu Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinin bünyesinde ‘ANALİG İl Tertip Komitesi ve İl Karmaları Seçim Komitelerinin oluşturulması ve İl Müdürlüğü Karar defterlerine işlenmesi öncelikli çalışmalar olarak ortaya konuyor. Öte yandan katılım sağlanacak spor dallarında seçmelerin ve sisteme veri girişlerinin yapılması, müsabakalarda ev sahibi olan illerin yurt ve saha/salon planlamalarını yapmaları, kültür günü faaliyetleri kapsamında İl Kültür Müdürlükleri, yerel yönetimler vb. kurumlarla iş birliği yapılarak gerekli planlamanın yapılması, Bakanlık tarafından yürütülen gönüllülük çalışmalarının ANALİG faaliyet planlamasına dahil edilmesi gerekiyor.

Bakanlığın “analig.gsb.gov.tr” adresinde yayımlanan talimatlar içerisinde ‘2021-2022 Sezonu Anadolu Yıldızlar Ligi Modern Pentatlon Spor Dalı Talimatı’ da yer alıyor. Modern Pentatlon Analig Yarışları’na 2008, 2009 ve 2010 doğumlu kadın ve erkek sporcular katılabilecek. Kadın ve erkek sporcular için ayrı ayrı olmak üzere her bir yaş için en az 2, en fazla 3 sporcunun katılım gösterebileceği yarışlar, her klasmana göre ayrı ayrı düzenlenecek. Talimata göre modern pentatlon yarışları bireyselde 100 metre yüzme ve 800 metre koşu etaplarından, bayrak yarışlarında ise 50 metre yüzme ve 400 metre koşu şeklinde yapılacak.

2021-2022 Anadolu Yıldızlar Ligi Modern Pentatlon Spor Dalı Talimatı’na aşağıdaki belgeden ulaşabilirsiniz.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.