Yerli lazer silah ve hedef sistemimiz, BİGG Spor Ödülleri etkinliğinde sergilendi

Haberler Manşet Haberler

GSB’nin ithal spor ekipmanlarının yerlileştirilmesi alanındaki örnek projesi olan “yerli ve milli lazer silah ve hedef sistemleri”, BİGG Spor Ödülleri etkinliğinde sergilendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan “Bilimsel Araştırma, Girişimcilik ve Gençlerde Bilimsel Farkındalığın Artırılmasına İlişkin İşbirliği Protokolü” kapsamında düzenlenen BİGG Spor Ödülleri Yarışması’nın ödül töreni Riva Kamp ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu, etkinlik alanında kurduğu stantta GSB’nin ithal spor ekipmanlarının yerlileştirilmesi alanındaki örnek projesi olan yerli ve milli lazer silah ve hedef sistemlerini sergiledi.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın yanı sıra aralarında TRT Belgesel’de yayınlanan “Ulak” adlı belgesel programı sunucusu Serdar Kılıç’ın da olduğu, bilim ve spor dünyasından çok sayıda katılımcı standı ziyaret ederek, yerli lazer silahını deneme fırsatı yakaladı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.