Yeni yılda pentatlonun yeniden keşfi…

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) aylık e-bülteni ‘PentAtlet’in ocak sayısı yayınlandı. Bültenin yeni sayısında 2022 yılı gündemine yer verilirken, iki dünya kupasına ev sahipliği yapacağımız yeni yılda; modern pentatlonun yeniden keşfine odaklanacak ‘PentAntik’, ‘SüperAtlet’ ve 38 ilimizde yapılacak ‘İl İl Laser Run Tanıtım Turları’na ilişkin bilgi aktarılıyor.

Bültende yer verilen  ‘Pentatlonda 2021’ başlıklı dosya konusunda 2021 yılında pentatlon alanında yaşanan gelişmeler ve gerçekleşen faaliyetler üzerinden panoramik bir bakış sunuluyor.

Eskrim antrenörü Harun Mihrioğlu’nun bültende yer veridğimiz dizi yazısının ikincisinde, eskrimin dallarına odaklanıyor ve eskrimde kullanılan epe, flöre ve kılıç silahları arasındaki farkları ortaya koyuyor.

2021 yılının U17 kategorisinde aldığı derecelerle geleceğe dair umutlar veren milli sporcumuz Zeynep Yazgı Ekici de yükselen yıldızımız olarak bültende kendine yer buluyor.

UIPM ve federasyonumuz tarafından Aralık 2021’de yapılacak etkinlik ve faaliyetlere ‘Ajanda’ bölümünde yer verilirken, sporcularımızın ulusal ve uluslararası sıralamaları da ‘Sıralamalar’ adlı disiplin altında öne çıkıyor.

Modern pentatlon dünyasında ulusal ve uluslararası alanda gerçekleşen haber içeriklerinin de bulunduğu PentAtlet bültenine federasyonun web sitesinde bulunan ‘E-Bülten’ sekmesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

2021 yılının başından bu yana her ayın ilk haftasında yayınlanan PentAtlet bülteninde yer verilmesini istediğiniz haber ve içerikleri, info@mpf.org.tr adresine iletebilirsiniz.

Keyifli okumalar…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.