Yalnız değilsin İlke!… Seninleyiz…

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) aylık e-bülteni ‘PentAtlet’in ağustos sayısı yayınlandı. Bültenin yeni sayısında Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edecek milli pentatletimizi yalnız bırakmıyoruz… Ve tek yürek olarak “Yalnız değilsin İlke!… Seninleyiz…” diye haykırıyoruz…  

PentAtlet’in ağustos sayısında, 23 Temmuz’da başlayan Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları içinde 5-7 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılacak modern pentatlon müsabakalarında yarışacak milli sporcumuz İlke Özyüksel’e odaklandık. 4+1 yıllık bekleyişin ardından şimdi de nefeslerimizi tutmuş bayrağımızın dalgalanacağı o ana kilitlendik… Milli pentatletimizin ihtiyacı olan tek şey, herşeyin yolunda gitmesi ve Türkiye’nin onun yanında olduğunu bilmesi… İşte biz de bunun için tek yürek olduk ve bültenimiz kanalıyla hep birlikte diyoruz ki, “Yalnız değilsin İlke!… Seninleyiz…”

Bültenin yeni sayısında geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Avrupa ve dünya şampiyonalarının yansımaları var. Yine temmuz ayında dağıtımına başlanan yerli ve milli lazer silahı ve hedef sistemlerinin medyadaki yansımalarına da yer veriyoruz.  

Yeni sayıda, Profil bölümünde sınırlarını ölesiye zorlayan milli sporcumuz Canberk Hulusi Ekin var. Pentatlonun insan anatomisindeki tüm fiziksel zorlukları ortaya çıkardığını belirten milli pentatletimiz, modern pentatlon sporunun hayatta plan yapmaya, kritik zamanlarda hızlı kararlar vermeye ve teknik düşünmeye yardımcı olduğuna vurgu yapıyor. 

TMPF Teknik Kurulu Başkanı Kutluğhan Özkan, “Modern Pentatlonda Yüzme Temel Eğitimi” başlıklı dizi yazısının ilkini ‘Yüzmenin basamakları’ başlığıyla ele alıyor.  TMPF Balıkesir Temsilcisi İzzettin Çalışır ise, Balıkesir’de hem altyapı geliştirmeleri, hem de müsabakalar yönüyle gerçekleştirilen planlamaların özetini sunuyor.

2021 yılının U17 kategorisinde aldıkları derecelerle geleceğe dair umutlar veren milli sporcularımız Belemir Almira Dede ve Jan Demir Vurdum da yükselen yıldızlarımız olarak bültende kendilerine yer buluyor.

UIPM ve federasyonumuz tarafından Ağustos 2021’de yapılacak etkinlik ve faaliyetlere ‘Ajanda’ bölümünde yer verilirken, sporcularımızın ulusal ve uluslararası sıralamaları da ‘Sıralamalar’ adlı disiplin altında öne çıkıyor.

Modern pentatlon dünyasında ulusal ve uluslararası alanda gerçekleşen haber içeriklerinin de bulunduğu PentAtlet bültenine federasyonun web sitesinde bulunan ‘E-Bülten’ sekmesi üzerinden veya https://tmpf.org.tr/agustos-2021-pentatlet/ linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Her ayın ilk haftasında yayınlanan PentAtlet bülteninde yer verilmesini istediğiniz haber ve içerikleri, info@mpf.org.tr adresine iletebilirsiniz.

Keyifli okumalar…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.