Ulusal sıralamada kadın şampiyonlar belirlendi

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun düzenlediği müsabakalarda ulusal sıralamalar belli oldu. Selin Eyipoğlu büyüklerde, Ebrar Çalışkan gençlerde, Eda Özrodop U19’da ve Yağmur Akgün U17 yaş kategorisinde şampiyon oldu.

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun (TMPF), 5-7 Ocak 2024 tarihlerinde Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde düzenlediği ‘Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 1’inci Ayak Yarışı”nın son gününde kadın sporcuların U17, U19, Gençler ve Büyükler kategorisindeki yarışları yapıldı.

Kadınlar kategorisinde yapılan müsabakalara, toplam 40 kadın sporcu katılım gösterirken; sporcular, bir gün önce yapılan eskrim sıralama etabının ardından,  “engel parkuru”, “yüzme”, “laser run” etaplarından oluşan beş disiplinde mücadele etti.

Yarışmanın Büyük Kadınlar kategorisinde Selin Eyipoğlu, İlayda Demir, Sude Yıldırım ve Bensu Bozdağ ilk dörde giren sporcular olarak madalya almaya hak kazanırken; Genç Kadınlar kategorisinin kazananları Ebrar Çalışkan, Başak Yaprak Boğan, Ayşen Bensu Gül ve Bengisu Naz Özteğil oldu.

Müsabakaların U19 Kadınlar kategorisinde ise Eda Özrodop, Yaren Kalender, Ayşegül Ömür ve Yağmur Ayşe Malkoç ilk dörde girerken; U17 Kadınlar kategorisinde Yağmur Akgün, İrem Su Kocaoğlan, Elif Naz Aktaş ve Ceylin Memiş dereceye girdi ve madalya almaya hak kazandı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.