Ulusal Sıralama Yarışları’nda ilk gün sıralamaları belli oldu

Haberler Yarış Sonuçları

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) Ankara Eryaman TOHM’da düzenlediği “Milli Takım Seçmeleri” ve “3’lü, 4’lü U17-U19-Gençler ve Açık Yaş Ulusal Sıralama 1 Yarışları”nın U17, U19 ve Açık Yaş Kadınlar kategorisi tamamlandı.

Ulusal Sıralama 1 Yarışları’nda Açık Yaş Kadınlar kategorisindeki müsabakaların kazananı son Avrupa Şampiyonu İlke Özyüksel oldu. İpek Akşin kategorinin ikincisi gelerek gümüş madalya kazanırken, Sesim Alpuğan yarışı üçüncü olarak tamamladı ve bronz madalya almaya hak kazandı.

Yarışmanın Gençler Kadınlar kategorisinde ise Yaren Nur Polat kategorinin birincisi olarak yarışı tamamladı. Ardından Beyza Cesur ikinci, Selin Eyüpoğlu üçüncü olarak dereceye girdi.

U19 Kadınlar kategorisinde Selen Gülel, yarışı birinci sırada tamamladı ve altın madalya kazandı. Ebrar Çalışkan kategoriyi ikinci sırada, İlayda Demir ise üçüncü sırada bitirerek madalya almaya hak kazandılar.

Ulusal Sıralama 1 Yarışları’nın U17 Yaş Kadınlar kategorisinde Zeynep Altınbaş altın madalya kazanırken, Eda Özrodop yarışı ikinci sırada tamamlayarak gümüş madalya, Belemir Almira Dede ise kategoriyi üçüncü bitirerek bronz madalya aldı.

Birinci Ulusal Sıralama Yarışları’nda; U17, U19, Gençler ve Açık Yaş Kadınlar kategorisinde dereceye girenlerin madalyalarını, TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır,  TMPF Yönetim Kurulu Başkanvekili Ercan Taciroğlu, TMPF Yönetim Kurulu Üyesi Hamza Kahramantürk ve TMPF Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Eyüboğlu verdi.

Ulusal Sıralama Yarışları’nın birinci gün sonuçlarına aşağıdaki belgelere tıklayarak ulaşabilirsiniz…

Paylaşmak güzeldir...