UIPM’in iki dev organizasyonu Türkiye’de yapılacak

Duyurular Haberler Manşet Haberler

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği (UIPM), 2022 yılı faaliyet takvimini açıkladı. UIPM’in web sitesinde yayınlanan 2022 takvimine göre Türkiye, Haziran 2022’de önce UIPM Dünya Kupası’nın dördüncü etabına, ardından UIPM Dünya Kupası’nın finaline ev sahipliği yapacak.

UIPM 2022 takvimine göre Modern Pentatlon Dünya Kupası’nın birinci etabı, 22-27 Mart 2022 tarihlerinde Mısır’ın başkenti Kahire’de gerçekleştirilecek. Ardından 26 Nisan-1 Mayıs 2022 tarihlerinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Dünya Kupası ikinci etabı yapılacak. Kupanın üçüncü etabı ise 10-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da gerçekleştirilecek. Sitede yer alan etkinlik takviminde 7-12 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak Dünya Kupası’nın dördüncü etabı ile 23-26 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak Dünya Kupası Finali’nin başkent Ankara’da gerçekleştirileceğine ilişkin bilgi yer alıyor.

Türkiye’nin ilk kez beşli branşta iki önemli organizasyona ev sahipliği yapacağını belirten Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, 2022 yılının Türk modern pentatlon pentatlonu açısından önemli bir dönüm noktası içinde olacağının altını çizdi ve “Son yıllarda modern pentatlon sporunda elde ettiğimiz başarılı çalışmalar uluslararası camiada da karşılığını buluyor. Uluslararası Modern Pentatlon Birliği, 2022 yılında yapılacak organizasyonlar içinde önemli bir yeri olan Dünya Kupası’nın dördüncü etabının ülkemize verilmesine onay vermişti. Kasım sonunda yapılan UIPM Kongresi öncesinde yaptığımız sunumla birlikte Dünya Kupası Finali’nin de ülkemizde gerçekleştirilmesine onay verdi. Bu organizasyonların Ankara’da yapılacak olması, ülkemizin kısa bir süre zarfında modern pentatlon sporunda kat ettiği yolun önemli bir göstergesidir. Ve bu organizasyonlardan ülkemiz modern pentatlon camiasının tüm paydaşlarının da el birliğiyle alnımızın akıyla çıkarak, ülkemiz adına prestijli organizasyonlara hep birlikte imza atacağız” şeklinde konuştu.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.