UIPM’den zorunlu binicilik kursu

Duyurular

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği (UIPM),  2022 sezonundan itibaren binicilik disiplini bulunan müsabakalara katılan tüm sporcuların Uluslararası Binicilik Federasyonu’nun (FEI) online kurs programlarına (FEI CAMPUS) katılımının zorunlu hale geldiğini bildirdi. UIPM tarafından ulusal federasyonlara yapılan bilgilendirmeye göre, sporcuların FEI’nin online kurs programına katılması ve kursu tamamlandıktan sonra kursu bitirdiklerine dair belgeleri UIPM portalında bulunan online platforma yüklemesi gerekiyor.

UIPM tarafından yapılan açıklamada, kurs bitimi sonrasında FEI CAMPUS platformunun sertifika vermediği, bunun yerine katılımcıların eposta adreslerine kursun başarılı olarak bitirildiğine dair bir eposta yolladığı ifade edildi. Programa katılan ve başarılı olan sporcuların sertifikalarının geçerli olabilmesi için, e-posta adreslerine gelen mesajın görüntüsünü alıp federasyonun info@mpf.org.tr adresine “pdf”, “jpeg”, “png” veya “gif” formatında iletmesi gerekiyor.

Sporcuların bu kursları bitirip bitirmedikleri ise müsabaka öncesi yapılacak teknik toplantılarda kontrol edilecek.

FEI Campus Uygulaması’na ve sporcuların alacağı ‘Binicilik Eğitimi Kursu’, ‘Zorlu Durumlarda İdare’ ve ‘At Davranışları’ başlıklı kurslara aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

FEI CAMPUS UYGULAMASI

Binicilik Eğitim Kursu

Zorlu Durumlarda İdare

At Davranışları

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.