UIPM’den evde sanal ‘Laser Run’ yarışları

Haberler

Uluslararası Modern Pentatlon Federasyonu, modern pentatlon alanında sanal ortamda ilk kez yapılacak ‘Evde Laser Run Yarışması’ düzenliyor. Yarışma, modern pentatlon lisansına sahip sporcuların katılımına açık olacak.
**
COVID 19 virüsü nedeniyle sportif faaliyetler tüm dünyada sekteye uğrarken, Uluslararası Modern Pentatlon Federasyonu (UIPM), modern pentatlon sporcularının evden müsabakalara katılımını sağlayacak ‘Evde Laser Run’ adı verilen online bir etkinliğe imza atıyor. Modern pentatlon alanında sanal ortamda ilk kez yapılacak yarışma, dünyanın her yerinden modern pentatlon lisansına sahip sporcularının katılımına açık olacak.
UIPM’in düzenlediği Online Laser Run Yarışı, U11, U15, U19, Gençler ve Büyükler (beraber), 40+ Masterlar ve 60+ Masterlar kategorilerinde yarışacak sporcuların katılımına açık olacak.
Sporcuların evden katılım gösterebileceği Evde Laser Run Yarışları’na katılım için, federasyonun sitesinde bulunan kayıt formunun 3 Mayıs 2020 tarihine kadar doldurulması gerekiyor. Online olarak yapılacak yarışmada; yarışmacıların yarışa nasıl bağlanacağı kayıttan sonra mail olarak sporcuya gönderilecek.
Ön eleme turları 4 Mayıs 2020 tarihinde Türkiye saatiyle saat 17.00’da yapılacak olan Evde Laser Run Yarışları’nın finalleri, 7 Mayıs 2020 tarihinde yapılacak ve UIPM TV’den canlı yayınlanacak.
Federasyonunun web sitesinde yer alan duyuruda, yarışma formatına yönelik videoya da yer veriliyor. Koşu yerine nabzı artıracak jimnastik hareketlerine yer verilirken, lazer atışlarının her yaş grubu için 5 metreden yapılacağı kaydediliyor. Yarışma formatına yönelik ayrıntılı bilgilere UIPM’in web sitesinden ulaşmak mümkün.

Kaynak Bilgi https://www.uipmworld.org/laserhomerun-information-page

Katılım Formu İçin: https://www.uipmworld.org/uipm-laserhomerun-registration-page

Paylaşmak güzeldir...