UIPM, Mısır’daki Dünya Şampiyonaları’nı ertelediğini duyurdu

Duyurular Haberler

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği (UIPM), Mısır’da 7-14 Şubat 2021 tarihlerinde yapılacak Dünya Gençler Şampiyonası ile 14-21 Şubat 2021 tarihlerinde U17-U19 Dünya Şampiyonası’nın temmuz ayına ertelendiğini duyurdu.

UIPM, Mısır Modern Pentatlon Federasyonu ile istişare ederek her ikisi de Şubat 2021’de Mısır’ın İskenderiye kentinde yapılması planlanan ‘UIPM 2021 Dünya Gençler Şampiyonası’ ve UIPM 2021 U17-U19 Dünya Şampiyonası’nı oy birliğiyle erteleme kararı aldı.
Devam eden COVID-19 salgını, diğer ülkelerden gelen takımların karşılaştığı seyahat kısıtlamaları ve Mısır’daki mevcut virüs seviyeleri nedeniyle ertelenen 21 yaş altı Dünya Gençler Şampiyonası ile U17-U19 Dünya Şampiyonası’nın Temmuz 2021 için yeniden planlandığı bildirildi. Planlanan yeni tarihlere göre ‘UIPM 2021 U17-U19 Dünya Şampiyonası’ 4-10 Temmuz 2021 tarihinde, UIPM 2021 Dünya Gençler Şampiyonası Dünya Şampiyonası ise 11-17 Temmuz 2021 tarihleri arasında Mısır’ın İskenderiye kentinde yapılacak.
UIPM Başkanı Dr Klaus Schormann, insan sağlığının öncelikli olmasına özen gösterdijlerini ifade ederken, Mısır’da düzenlenmesi planlanan şampiyonaları zaruri koşullardan dolayı ertelemek durumunda kaldıklarını kaydetti. Mısır Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Sharif Elerian ise, “En önemli şey, tüm sporcularımızın, antrenörlerimizin ve diğer katılımcılarımızın güvenliği ve sağlığıdır. Bu gecikme, dünya çapındaki tüm sporcularımıza daha iyi hazırlanmaları için daha fazla zaman verecek ve böylece herkese rekabette daha adil bir şans verecektir” dedi.
Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Doç.Dr. Veli Ozan Çakır, UIPM’in aldığı erteleme kararıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Milli Takım Kafilesi’nin belirlenmesiyle ilgili esasların da UIPM tarafından belirtilen yeni planlanan takvime göre yeniden düzenleneceğini belirtti ve bunun kısa süre içerisinde ilan edileceğini bildirdi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.