‘UIPM Laser All Stars’ elemeleri 7 Ağustos’ta başlıyor

Duyurular

UIPM’in tüm dünyada online olarak düzenleyeceği ‘UIPM Laser All Stars’ yarışlarının elemeleri, 7 Ağustos’ta başlıyor. 12 ülkeden 256 sporcunun katılım göstereceği online yarışlarda; ülkemizi U15 Kadın-Erkek, U22 Kadın-Erkek, U40 Kadın-Erkek ve Master 40+ Erkekler kategorisinde yarışacak 13 sporcumuz temsil edecek.

Uluslararası Modern Pentatlon Federasyonu’nun (UIPM) organize edeceği UIPM Online Grand  Finali yarışlarının elemeleri 7 Ağustos’ta başlıyor. ‘UIPM Laser All Stars’ adıyla gerçekleştirilecek ve iki gün sürecek eleme yarışlarına; beş kıtada 12 UIPM üye federasyonu tarafından düzenlenen kalifikasyon yarışmalarında dereceye giren 256 sporcu katılım gösterecek.

7 Ağustos 2020 tarihinde saat 16.00’da başlayacak ‘UIPM Laser All Stars’ eleme yarışında Valentin Prades  (FRA), Muir (GBR), Charles Fernandez (GUA), Olimpiyat şampiyonu Anatoly Starostin (RUS) ve Gençlik Olimpiyat şampiyonu Ahmed Elgendy (EGY) gibi modern pentatlonun dünyaca tanınan isimleri de katılacak.

2020 UIPM Laser All Stars Eleme Yarışmaları’nda Türkiye’nin dışında Afganistan, Ermenistan, Ekvador, Mısır, Fransa, İngiltere, Guatemala, Macaristan, Meksika, Filipinler ve Rusya’dan toplam 256 sporcu mücadele edecek.

Türkiye’yi U15 Kadınlar Kategorisi’nde Neva Naz Güvenç, Elif Naz Aktaş; U15 Erkekler Kategorisi’nde Aybars Aksakal, Taha Yiğit Demir; U22 Kadınlar Kategorisi’nde Melis Altın, Selen Gülel; U22 Erkekler Kategorisi’nde Dora Nusretoğlu, Tolga Topaklı; U40 Kadınlar Kategorisi’nde İpek Akşin,  U40 Erkekler Kategorisi’nde Arda Selçuk; Master 40+ Erkekler Kategorisi’nde Ahmet Dizioğlu, Serhat Köstekli ve Kaan Altın temsil edecek.

7-8 Ağustos tarihlerinde yapılacak eleme yarışlarındaki tüm karşılaşmalar, yedi seri üzerinden yapılacak ve en çok seriyi kazanan üst tura geçecek. Elemeleri geçen 32 sporcu, ‘Pierre de Coubertin Pentatlon Günü’ olarak kabul edilen 9 Eylül’de yapılacak yarıfinal ve finallerde yarışacak ve finallerde kazanan sporcular, dünyanın ilk online Laser All Stars şampiyonu ünvanı alacak.

U15 Kadın-Erkek, U22 Kadın-Erkek, U40 Kadın-Erkek ve Master 40+ Erkekler kategorisinde yarışacak sporcularımızın listesine aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.