UIPM Global Laser Run Şehir Turu, Kahramanmaraş’ta düzenlendi

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun düzenlediği “UIPM Global Laser Run Şehir Turu Yarışı” Kahramanmaraş’ta yapıldı. Yarışmaya U9, U11, U13, U15, U17, U19, Gençler, Büyükler, Masterlar kategorisinde sporcular katılım gösterdi.

Yarışın U9 yaş kategorisini kadınlarda Şara Özaydın ve Efsanur Çetin, erkeklerde Ahmet Muaz Toksöz kazandı. U11 yaş kategorisinde ise kadınlarda Irmak Özkaranlık, Şeymanur Aksoy, Dilara Olan ve Feride İdil Turan dereceye girerken; erkeklerde Eymen Emir Altay, Yekta Subaşı, Tunç Dağcı ve Ali Buğra Arslan madalyanın sahipleri oldu.

UIPM Global Laser Run Şehir Turu’nun U13 yaş kategorisi yarışlarının kazananları ise kadınlarda Tulya Kesebir, Elif Duman, Nevra Fandaklı ve Nisa Nur Eringin olurken; erkeklerde dereceye girenler Rüzgar Kasımoğlu, Laçin Güzel, Muhamed Ali Orhan ve Miraç Şoreşger Tekay oldu.

U15 yaş kadınlar kategorisinde de İrem Su Kocaoğlan ve Medine Olan dereceye girerken, aynı yaş kategorisinde yarışan Ayaz Eren Yurt, Ali Batuk, Necati Kılıç ve Mustafa Bozdağ erkeklerin kazananları oldu.

Yarışmanın U17 yaş kategorisinde ise Yağmur Özkaranlık ve Nehir Subaşı kadınlarda; Nurettin Can Salcı ve Ökkeş Kürşat Kundakçı erkeklerde dereceye girdi.

UIPM Global Laser Run Şehir Turu’nun U19 erkekler kategorisinde yarışan Arda Aybek, Emircan Dururvurur ve Kadir Batuhan Buğday ilk üçü paylaşırken; genç erkeklerde Abdullah Kurdi; büyük erkeklerde Meteberk Demiryol ve Zafer Gök; masterlarda Murat Kasımoğlu; ve Alper Delertaş dereceye girdi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.