UIPM Global Laser Run II Yarışı, Gençlik Parkı’nda yapıldı

Haberler Manşet Haberler Yarış Sonuçları

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenlediği ‘UIPM Global Laser Run Şehir Turu II Yarışı’ bugün Ankara Gençlik Parkı’nda gerçekleştirildi. Yarışmaya U9, U11, U13, U15, U17, U19, Gençler, Büyükler ve Masterlar kategorilerinde 64 kadın, 97 erkek olmak üzere toplam 161 sporcu katılım gösterdi.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenlediği ‘UIPM Global Laser Run Şehir Turu II Yarışı’ bugün Ankara Gençlik Parkı’nda gerçekleştirildi. Yarışmaya U9, U11, U13, U15, U17, U19, Gençler, Büyükler ve Masterlar kategorilerinde 64 kadın, 97 erkek olmak üzere toplam 161 sporcu katılım gösterdi.

UIPM Global Laser Run Şehir Turu II Yarışı’nda U9 Kadınlar Kategorisinde yarışan Serra Akyapak kategorisini birinci sırada tamamlarken, Masal Yıldırım ikinci, Nida Gürsoy üçüncü oldu. Aynı yaş kategorisinin erkekler ayağında yarışan Muhammed Siraç Arslantaş birinci olurken, Gökay Ege Daştan ikinci, Barış Atakan Güvenç üçüncü oldu.

U11 Kadınlar kategorisinde yarışan Aylin Yılmaz kategorisini birinci, Nadide Nehir Çakan ikinci, Elif Duman üçüncü sırada tamamlarken, U11 Erkekler kategorisinde dereceye girenler ise Mehmet Doruk Özkan, Tuna Yiğit ve Rüzgar Kasımoğlu oldu.

Şehir Turu’nun üçüncü yarışı U13 kategorisinde yapıldı. Tulya Kesebir, Asu Zeynep Namazcı ve İrem Su Kocaoğlan U13 Kadınlar kategorisinde dereceye girerken, Arda Meriç, Egehan Özdemir ve Emir Çelik U13 Erkekler kategorisinin kazananları oldu.

U15 Kadınlar kategorisinde ise Rana Öztürk yarışı birinci, Sudenaz Pekgöz ikinci, Yağmur Naz Ünlütürk üçüncü sırada bitirirken, aynı kategorinin erkekler ayağında Ataberk Kaymakoğlu birinci, Kağan Akbaba ikinci ve Mevlütcan Delimanlar üçüncü oldu.

Günün ikinci yarısında U17, U19, Gençler, Büyükler ve Masterlar kategorisindeki sporcuların yarışmaları gerçekleşti. Zeynep Yazgı Ekici, Bengisu Naz Öztegil ve Naz Aydın U17 Kadınlar kategorisinde dereceye girerken; Kıvanç Taşyaran, Doruk Altınbaş ve Mert Toprak Temiz aynı yaş kategorisinin erkekler ayağında ilk üçe girdi.

U19 Kadınlar Kategorisinde ise Selen Gülel yarışı birinci sırada bitirirken, A. Bensu Gül ikinci, İlayda Demir üçüncü oldu. Aynı kategorinin erkekler ayağında dereceye giren sporcular ise Furkan Murat, Yağız Ak ve Doğukan Ahmed şeklinde sıralandı.

Yarışın Genç Erkekler kategorisinde ise Dora Nusretoğlu, Hakan Can Güngör ve Kutay Ekici dereceye girerken; Genç Kadınlar kategorisini Lara Deniz; Büyük Erkekler kategorisini Mete Berk Demiryol birinci sırada tamamladı.

Günün son yarışı master sporcular arasında oldu. Master Kadınlar Kategorisinde Tülin Eskikurt, Master +60 Erkekler Kategorisi yarışlarında Abdullah Ahmet Gökhan Dizioğlu, Master +50 Erkekler kategorisinde Ayhan Öztürk, Master +40 Erkekler Kategorisinde Murat Kasımoğlu günün kazananları oldu.

UIPM Global Laser Run Şehir Turu II Yarışı sonunda dereceye giren sporcuların madalyaları Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Artunç, ABB Gençlik ve Spor Hizmetleri Gençlik Şube Müdürü Erdal Demir, ABB Gençlik ve Spor Hizmetleri Spor Şube Müdürü Burak Özgül’ün yanı sıra, TMPF Başkan Vekili Ercan Taciroğlu, TMPF Genel Sekreteri Serhat Aydın, TMPF Organizasyon Kurulu Başkanı Serkan Velidedeoğlu ve TMPF Merkez Hakem Kurulu Üyesi Mehmet Öztürk tarafından verildi.

UIPM Global Laser Run Şehir Turu II Yarışı’nın düzenlenmesinde katkı sunan Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ABB Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Artunç, ABB Gençlik ve Spor Hizmetleri Gençlik Şube Müdürü Erdal Demir, ABB Gençlik ve Spor Hizmetleri Spor Şube Müdürü Burak Özgül ile Güdül Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın’a teşekkür plaketi takdim edildi.

Yarışmanın toplu sonuçlarına aşağıdaki belgeden ulaşabilirsiniz…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.