UIPM “Engel Parkuru Kataloğu”nu yayınladı

Haberler Manşet Haberler

Uluslararası Modern Pentatlon Federasyonu (UIPM), yılın başında yayınladığı “Engel Parkuru Müsabaka Kural Kitapçığı”nın ardından “Engel Parkuru Kataloğu”nu da yayınladı.

Beş bölümden oluşan katalogda, ilk bölümde 2023 yılında gerçekleşecek uluslararası yarışmalara yer verilirken; ikinci bölümde engellerin sınıflandırılması ve genel yapısı ve yapısal bileşenler anlatılıyor. Kataloğun üçüncü bölümünde ise engel parkuru içinde yer alabilecek “Adımlar”, Büyük Tekerlek”, “1.5 m Duvar”, “Aşırı-Alt”, “Üstten-Alttan-Geçiş”, “Halkalar”, “Denge Kirişi”, “Dev Adımlar”, “Lizbon Basamakları”,  “Tekerlekler”, “Maymun Çubukları”, “Sallanan Küreler”, “Devrilen Merdivenler” ve “Bitiş Duvarı” olmak üzere 14 tane engel etabına ilişkin teknik detaylar veriliyor. Kataloğun dördüncü bölümünde ise güvenlik detayları ele alınırken, son bölümde engel parkuru disiplinine ilişkin terimleri içeren sözlük bilgisi ortaya konuyor.

UIPM’in İngilizce olarak yayınladığı Engel Parkuru Kataloğu, önümüzdeki günlerde Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu tarafından Türkçe’ye çevrilerek modern pentatlon camiasına sunulacak.

Engel Parkuru Kataloğu’nun İngilizce versiyonuna aşağıdaki belge üzerinden ulaşabilirsiniz…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.