UIPM Dünya Kupası Ankara etabı sona erdi

2021 Bülten Haberler Manşet Haberler

Ankara’da ilk kez düzenlenen ve 30 ülkeden 136 sporcunun katıldığı UIPM Dünya Kupası Ankara Etabı’nın son gününde Karışık Bayrak Yarışı yapıldı. Milli sporcularımız İlke Özyüksel ve Buğra Ünal, bayrak yarışını 12’nci sırada bitirdi.

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) Türkiye’de ilk kez düzenlediği UIPM Dünya Kupası 4’üncü Etabı, bugün yapılan Karışık Bayrak Yarışı ile birlikte sona erdi. 16 ülkenin yarıştığı Karışık Bayrak Yarışı’nda ülkemiz adına milli sporcularımız İlke Özyüksel ve Buğra Ünal yarıştı.

Eskrim sıralama yarışlarının ardından binicilik etabıyla start alan ve sonrasında eskrim bonus round, yüzme ve laser run etabıyla devam eden UIPM Dünya Kupası 4’üncü Etabı Karışık Bayrak Yarışı’nı Güney Koreli sporcular Seungmin Seong ve Jihun Lee 1367 puanla birinci, Alman Janine Kohlmann ve Marvin Faly Dogue 1359 puanla ikinci, Mısırlı Amira Kandil ve Mohanad Shaban 1350 puanla üçüncü sırada tamamladı. Milli sporcularımız İlke Özyüksel ve Buğra Ünal ise bayrak yarışını 985 puanla onikinci sırada bitirdi.

Ankara’da yapılan Dünya Kupası 4’üncü Etabı’nın hemen ardından 23-26 Haziran 2022 tarihlerinde yine Ankara Atlı Spor Kulübü ve Orman Genel Müdürlüğü Yeni M. Sait Zarifoğlu Spor Tesisi’nde Dünya Kupası Finali gerçekleştirilecek. İlk kez 90 dakikalık yeni modern pentatlon formatında gerçekleştirilecek ve Paris 2024 Olimpiyatları’nın ilk provası niteliği taşıyan “2022 UIPM Dünya Kupası Finali”ne Mısır, Macaristan, Bulgaristan ve Türkiye’de yapılan dört Dünya Kupası etabından yüksek puan toplayan 36 kadın ve 36 erkek sporcu katılım gösterecek. Ülkemizi Dünya Kupası Finali’nde kota olan üç milli sporcumuz, İlke Özyüksel, İpek Akşin ve Buğra Ünal temsil edecek.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.