UIPM 2024 Dünya Kupası Basın Toplantısı

Duyurular Haberler Manşet Haberler

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği (UIPM) ve Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) düzenlediği UIPM 2024 Dünya Kupası Ankara Etabı, Ankara Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleştiriliyor. Kupanın üçüncü gününde Spor Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Veli Ozan Çakır ve UIPM Başkanı Dr. Klaus Schormann’ın katılımıyla bir basın toplantısı düzenlendi.

Cumhurbaşkanımızın ve Bakanımızın spora sunduğu imkanları en doğru ve en adil şekilde tüm spor camiasının hizmetine sunmaya gayret ettiklerini belirten Spor Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Çakır, sporcularımızın olimpiyatlara yönelik hazırlığı konusunda her türlü imkanları seferber ettiklerini söyledi. Milli sporcumuz İlke Özyüksel’in Paris 2024 Olimpiyatları’nda yapılacak modern pentatlon yarışlarının favorileri arasında olduğunu belirten Çakır, “İlk kez Rio’da yarışan ve 35’inci olan İlke, Tokyo’da madalyayı kıl payı kaçırdı ve olimpiyat beşincisi oldu. Ama şu anda madalya zamanı geldi. Paris’te madalyayı alabilirsek bu sadece modern pentatlonda değil, çoklu spor dallarında da aldığımız ilk olimpiyat madalyası olacak” dedi.

UIPM Başkanı Klaus Schormann ise, bu yıl üçüncü kez Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan Türkiye’nin dünya modern pentatlon camiasının önemli bir ülkesi olduğunu ifade ederek, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu ve Türk modern pentatlon camiasının uluslararası modern pentatlon ailesinin çok güçlü ve etkin bir üssü konumuna geldiğini söyledi.

Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan “2024 Modern Pentatlon Dünya Kupası Finali”ne yönelik detaylı bilgilendirmenin de yapıldığı toplantıda; TMPF Başkan Vekilleri Ercan Taciroğlu ve Ümit Ozan da toplantıda yer alarak Türkiye’nin modern pentatlon alanındaki uluslararası önemini vurguladılar.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.