Ufuk Üniversitesi’nden milli pentatlonculara destek

Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu ile Ufuk Üniversitesi arasında Türk sporuna destek olmak amacıyla işbirliği protokolü yapıldı. Buna göre Ankara’da bulunan milli sporcularımız,  Ufuk Üniversitesi’nin kısa kulvar yüzme havuzunu bir aylık süre ile kullanabilecek.

Spor merkezlerinin kapatılmasıyla birlikte müsabakalara hazırlanan birçok milli ve millilik adayı birçok sporcu, Covid-19 nedeni ile antrenmanlarını yapamadı. Ufuk Üniversitesi, Türk sporuna destek sunmak amacıyla Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) ile Ankara İncek’te bulunan üniversitenin yüzme havuzunu kullanabilmesi için bir protokol gerçekleştirdi. Buna göre Ufuk Üniversitesi, İncek’te bulunan kısa kulvar yüzme havuzunu modern pentatletlerimize açtı.

Ankara’da bulunan ve havuzda antrenman imkanı bulamayan 35 milli sporcumuz, 9 Haziran 2020 tarihinden itibaren antrenman eksiklerini kapatmak için, Ufuk Üniversitesi’nin kısa kulvar yüzme havuzunu bir aylık süre ile kullanabilecek.

Zor dönemlerde yapılan bu tür işbirliklerinin çok büyük bir anlam taşıdığına vurgu yapan TMPF Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, kapılarını milli pentatletlerimize açan Ufuk Üniversitesi’ne, Ufuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tevfik Tezcaner ve üniversite yönetimine Türk sporuna verdikleri destekten ötürü teşekkürlerini sundu.

Paylaşmak güzeldir...