Üçüncü Ulusal Sıralama Yarışları’nda önemli değişiklik

Duyurular Manşet Haberler Yarış Talimatları

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu (TMPF), daha önce Ankara’da düzenleneceğini duyurduğu “Üçüncü Ulusal Sıralama Yarışları”nın (U19, Gençler ve Büyükler Ulusal Sıralama 3, U17 Ulusal Sıralama 2, Milli Takım Seçmeleri ve U11, U13, U15 Performans Takip Yarışları) Bursa’da gerçekleştirilmesi kararı aldı.  

4-6 Mart 2022 tarihlerinde Bursa Osmangazi Atıcılar Spor Kompleksi ve Osmangazi Atletizm Salonu’nda yapılacak yarışlarda; U19, Gençler ve Büyükler kategorileri için yüzme, eskrim, koşu ve atış branşlarını içeren dörtlü (tetratlon) etapta, U17 kategorisi için yüzme, koşu ve atıştan oluşan 3’lü (triathle) etapta milli takım seçmeleri yapılacak ve ulusal sıralamalar belirlenecek. Yarışın bir diğer ayağında ise U11, U13 ve U15 kategorilerinde yarışacak sporcuların yüzme, koşu ve atıştan oluşan 3’lü (triathle) yarışlarıyla performans ve gelişim takipleri yapılacak.

Sporcular yarışmalara, 2022 yılı vizesine sahip modern pentatlon lisansıyla katılım gösterebilecek. Son liste bildirimi, 27 Şubat 2022 tarihinde yapılacak.

Revize edilen Yarışma Kuralları, Yarışma Programı, Ulusal Sıralama Puan Tablosu ve Müsabaka Pandemi Kuralları‘nı içeren yarış talimatına aşağıdaki belgeden ulaşabilirsiniz…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.