Üçüncü Ulusal Sıralama Yarışları Bursa’da yapıldı

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun 4-6 Mart 2022 tarihlerinde Bursa’da düzenlediği Üçüncü Ulusal Sıralama, Milli Takım Seçme ve Performans Gelişim Yarışları’na 101 kadın, 142 erkek sporcu olmak üzere toplam 243 sporcu katıldı.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) düzenlediği Üçüncü Ulusal Sıralama, Milli Takım Seçme ve Performans Gelişim Yarışları, 4-6 Mart 2022 tarihlerinde Bursa’da yapıldı. Yüzme etabı Bursa TOHM’da, eskrim, koşu ve atış etabı ise Osmangazi Atletizm Salonu’nda gerçekleştirilen yarışlara U11, U13, U15, U17, U19, Gençler ve Büyükler kategorilerinde mücadele eden 101 kadın, 142 erkek sporcu olmak üzere toplam 243 sporcu katılım gösterdi.

İlke Özyüksel büyüklerde, Selen Gülel gençlerde şampiyon

Üçüncü Ulusal Sıralama Yarışları’nın ilk günü, U19, Gençler ve Büyükler kategorilerindeki kadın sporcuların yüzme, eskrim, koşu ve atış etaplarındaki yarışlarına sahne oldu. Büyükler kategorisinde yapılan mücadeleyi İlke Özyüksel birinci sırada bitirirken, İpek Akşin ikinci, Sıdal Aslan üçüncü, Sesim Alpuğan ise dördüncü sırada tamamladı.

Genç Kadınlar kategorisindeki kazanan ise Selen Gülel oldu. Genç Kadınlar kategorisini Selin Eyüpoğlu, ikinci sırada bitirirken, Zeynep Altınbaş üçüncü, Beyza Cesur dördüncü olarak tamamladı.

U19 kadınlar kategorisi yarışlarında ise Ebrar Çalışkan birinci olurken, Belemir Almira Dede yarışı ikinci, İlayda Demir üçüncü, Başak Yaprak Boğan ise dördüncü sırada bitirdi.

Bursa’da U17 kadınlar kategorisinde yapılan ikinci ulusal sıralama müsabakalarının şampiyonu da Eda Özrodop oldu. U17 Kadınlar kategorisinde dereceye giren Yağmur Akgün ise müsabakada ikinci olurken, Elif Naz Aktaş üçüncü, Yağmur Ayşe Malkoç dördüncü oldu.

Dora Nusretoğlu ve Yunus Çalışkan erkeklerin kazananı

Ulusal Sıralama Yarışı’nın ikinci gününde U19, Gençler ve Büyükler kategorilerindeki erkek sporcuların yüzme, eskrim, koşu ve atış etaplarındaki yarışları gerçekleşti. Büyük Erkekler kategorisi yarışlarında Dora Nusretoğlu birinci olurken, aynı kategoride Emirhan Demirtaş ikinci, Mete Berk Demiryol üçüncü, Alperen Efe Baykara ise dördüncü oldu.

Genç Erkekler kategorisinin şampiyonu ise Yunus Çalışkan oldu. Hakan Can Güngör ise genç erkekler kategorisini ikinci sırada tamamlarken, Erhan Ispanakçı üçüncü, Doğukan Ahmed ve Doruk Altınbaş dördüncü sırada bitirdi.

Yarışın bir diğer kategorisi ise, U19 erkekler arasında oldu. Kıvanç Taşyaran, U19 Erkekler kategorisinin kazananı olurken, Tolga Topaklı ikinci, Yağız Ak üçüncü, Jan Demir Vurdum dördüncü oldu.

U17 erkekler kategorisi yarışlarının şampiyonu ise Erkan Altunay oldu. Yine aynı kategoride  Muhammet Emir Kurtulan yarışı ikinci sırada bitirirken, Tuğra Yüksel üçüncü, Kutay Ababay dördüncü olarak tamamladı.

Performans yarışlarının şampiyonları belli oldu

Yarışın son gününde U11, U13 ve U15 yaş kategorisindeki Performans Gelişim Yarışları yapıldı. 62 kadın ve 80 erkek sporcunun mücadelesinin gerçekleştiği yarışlarını U15 kadınlar kategorisinde

Sena Çakmak birinci, Asya Fatma Kurt ikinci, İrem Su Kocaoğlan üçüncü, Rana Öztürk dördüncü olarak bitirirken; U15 erkekler kategorisi yarışlarını Muharrem Yağız Cantosun birinci, Kağan Akbaba ikinci, Arda Meriç üçüncü, Sinan Yıldız dördüncü olarak tamamladı.

U13 kadınlar kategorisi yarışlarını ise Dilara Coşkun birinci, Ceyda Sertkaya ikinci, Duru Sönmez üçüncü, Defne Berrak Gürel dördüncü; U13 erkeklerde Ahmet Reşat Alkaç birinci, Mustafa Sertkaya ikinci, Batu Çobanoğlu üçüncü, Kemal Efe Karahan dördüncü olarak tamamladı.

U11 kadınlar kategorisi yarışlarını Irmak Özkaranlık birinci, Zeynep Dilara Ünlü ikinci, Zeynep İpek Pişkin üçüncü, Nadide Nehir Çakan dördüncü olarak bitirirken, U11 erkekler kategorisi yarışlarını Mehmet Emir Canbazoğlu birinci, Kerem Efe Arı ikinci, Arel Gönencan üçüncü, Ergin Cömert dördüncü sırada tamamladı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.