Üçüncü Laser Run Şehir Turu Bandırma’da düzenlendi

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun düzenlediği “Laser Run Şehir Turu III Yarışı” Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yapıldı. Yarışmaya U9, U11, U13, U15, U17, U19, Gençler, Büyükler, Masterlar kategorisinde sporcular katılım gösterdi.

Yarışın U9 yaş kategorisini kadınlarda Ela Alya Çelik, Nida Gürsoy, Cemre Cesur ve Zehra Acar; erkeklerde ise Muhammet Siraç Arslantaş, Halil Çelik, Atlas Beyazıt ve Yavuz Burak Hacıosmanoğlu kazandı.

U11 yaş kategorisinde ise kadınlarda Irmak Özkaranlık, Gülsemin Kül, Serra Akyapak ve Melek Naz Öden; erkeklerde Ali Yağız İlhan, Sarper Çakar, Ali Efe Öden ve Hamza Deniz ilk dörde girdi.

U13 kategorisi yarışlarının kazananları ise; kadınlarda Defne Berrak Gürel, Zeynep Ay, Ebrar Keçici ve Elif Duman; erkeklerde ise Seyit Ahmet Kul, Ömer Şerif Özbek, Serhan Efe Uçarı ve Batuhan Eymen Çelik oldu.

Bandırma Laser Run Şehir Turu’nda U15 kategorisi yarışlarını kadınlarda Ayşe Yağmur Cesur, Almina Yetilmezer, Eylül Şenel ve Rana Öztürk; erkeklerde ise Arda Meriç, Mehmet Kerem Yücel, Efe Talha Işık ve Kayra Baran Yıldız kazandı.

Laser Run Şehir Turu’nun U17 yaş kategorisi yarışlarının kazananları ise kadınlarda Yağmur Özkaranlık, Ela İmamoğlu ve Nehir Subaşı; erkeklerde ise Nurettin Can Salcı, Enes Doğan Özdemir, Ömer Tüten ve Kaan Coşkun dereceye giren sporcular oldu.

U19 kadınlarda Başak Yaprak Boğan, İrem Mutlu ve Dilara Sepil, büyük erkeklerde Engin Nar madalyanın sahipleri oldu.

Laser Run Şehir Turu, master yarışları ile birlikte tamamlandı. Master 30+ kategorisinde Emrah Altay, Master 40+ kategorisinde Metin Çoban, Master 50+ kategorisinde Ayhan Öztürk ve Kaan Altın dereceye girdi.

Yarışma sonunda Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu tarafından Bandırma’da düzenlenen ‘Laser Run Şehir Turu Yarışması’na destek veren Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Bandırma Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Elüstü, Türkiye Kızılay Derneği Bandırma Şubesi Başkanı Halil Özümüt, TMPF Balıkesir İl Temsilcisi Mehmet Yıldırım’a teşekkür plaketi takdim edildi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.