U17, U19, Gençler ve Açık Yaş Kadınlar’da şampiyonlar belli oldu

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun düzenlediği müsabakalarda ulusal sıralamalar belli oldu. Yaren Nur Polat büyüklerde, Selen Gülel gençlerde, Bengisu Naz Özteğil U19’da ve Eda Özrodop U17 yaş kategorisinde şampiyon oldu.

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun (TMPF), 24-26 Mart 2023 tarihlerinde Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde düzenlediği ‘Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 1. Ayak Yarışı”nın ikinci gününde U17, U19, Gençler ve Açık Yaş kadınlar kategorisi yarışları yapıldı.

Kadınlar kategorisinde yapılan müsabakalara, toplam 41 kadın sporcu katılım gösterirken; sporcular, bir gün önce yapılan eskrim sıralama etabının ardından,  “engel parkuru”, “yüzme”, “laser run” etaplarından oluşan beş disiplinde mücadele etti.

Yarışmanın Büyük Kadınlar kategorisinde Yaren Nur Polat, Sesim Alpuğan, İpek Akşin ve Nil Eylül Göcek ilk dörde giren sporcular olarak madalya almaya hak kazanırken; Genç Kadınlar kategorisinin kazananları Selen Gülel, Ebrar Çalışkan, Selin Eyipoğlu ve Ayşen Bensu Gül oldu.

Müsabakaların U19 Kadınlar kategorisinde ise Bengisu Naz Özteğil, Başak Yaprak Boğan, Belemir Almira Dede ve Zeynep Yazgı Ekici ilk dörde girerken; U17 Kadınlar kategorisinde Eda Özrodop, İrem Su Kocaoğlan, Duru Karakaş ve Yaren Kalender dereceye girdi ve madalya almaya hak kazandı.

Yarış bitiminde dereceye giren sporcuların madalyaları, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır ve Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) Ankara Koordinatörü Ünsal Sevindik tarafından verildi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.