U17, U19, Genç ve Büyük kadınların şampiyonları belirlendi

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun düzenlediği müsabakalarda ulusal sıralamalar belli oldu. Selin Eyipoğlu büyüklerde, Ebrar Çalışkan gençlerde, Eda Özrodop U19’da ve Tulya Kesebir U17 yaş kategorisinde şampiyon oldu.

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun (TMPF), 9-11 Şubat 2024 tarihlerinde Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde düzenlediği ‘Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 2’nci Ayak Yarışı”nın son gününde kadın sporcuların U17, U19, Gençler ve Büyükler kategorisindeki yarışları yapıldı.

Kadınlar kategorisinde yapılan müsabakalara, toplam 42 kadın sporcu katılım gösterirken; sporcular, bir gün önce yapılan eskrim sıralama etabının ardından,  “engel parkuru”, “yüzme”, “laser run” etaplarından oluşan beş disiplinde mücadele etti.

Yarışmanın Büyük Kadınlar kategorisinde Selin Eyüpoğlu, İlayda Demir, Zeynep Altınbaş ve Sümeyra Üstündağ ilk dörde giren sporcular olarak madalya almaya hak kazanırken; Genç Kadınlar kategorisinin kazananları Ebrar Çalışkan, Bengisu Naz Özteğil, Ayşen Bensu Gül ve Başak Yaprak Boğan oldu.

Müsabakaların U19 Kadınlar kategorisinde ise Eda Özrodop, Yaren Kalender, Ayşegül Ömür ve Eylül Memiş ilk dörde girerken; U17 Kadınlar kategorisinde Tulya Kesebir, İrem Su Kocaoğlan, Yağmur Akgün ve Elif Naz Aktaş dereceye girdi ve madalya almaya hak kazandı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.