Türkiye’nin kadın şampiyonları belli old

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun düzenlediği müsabakalarda ulusal sıralamalar belli oldu. Sesim Alpuğan büyüklerde, Ayşen Bensu Gül gençlerde, Belemir Almira Dede U19’da ve Eda Özrodop U17 yaş kategorisinde şampiyon oldu.

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun (TMPF), 5-7 Mayıs 2023 tarihlerinde Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde düzenlediği ‘Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 2. Ayak Yarışı”nın ikinci gününde U17, U19, Gençler ve Açık Yaş kadınlar kategorisi yarışları yapıldı.

Kadınlar kategorisinde yapılan müsabakalara, toplam 34 kadın sporcu katılım gösterirken; sporcular, bir gün önce yapılan eskrim sıralama etabının ardından, “engel parkuru”, “yüzme”, “laser run” etaplarından oluşan beş disiplinde mücadele etti.

Yarışmanın Büyük Kadınlar kategorisinde Sesim Alpuğan, Tuğba Ceren Akdemir ve Sümeyra Üstündağ ilk üçe giren sporcular olarak madalya almaya hak kazanırken; Genç Kadınlar kategorisinin kazananları Ayşen Bensu Gül, Ebrar Çalışkan, Selin Eyipoğlu ve Selen Gülel oldu.

Müsabakaların U19 Kadınlar kategorisinde ise Belemir Almira Dede, Ayşegül Ömür, Başak Yaprak Boğan ve Bengisu Naz Özteğil ilk dörde girerken; U17 Kadınlar kategorisinde Eda Özrodop, Yaren Kalender, İrem Su Kocaoğlan ve Duru Karakaş ilk dörde girdi ve madalya almaya hak kazandı.

Öte yandan 2023 yılında yapılan Türkiye Şampiyonaları’nda dereceye giren sporcuların madalyaları da verildi.  U17 Kadınlar’da Eda Özrodop, İrem Su Kocaoğlan, Yaren Kalender  ve Duru Karakaş;  U19 Kadınlar’da Belemir Almira Dede, Bengisu Naz Özteğil, Başak Yaprak Boğan ve Ayşegül Ömür;  Genç Kadınlar’da Ebrar Çalışkan, Ayşen Bensu Gül, Selen Gülel ve Selin Eyipoğlu; Büyük Kadınlar’da  Sesim Alpuğan, Yaren Nur Polat, Tuğba Ceren Akdemir ve İpek Akşin 2023’te yapılan iki müsabaka sonunda ilk dört sırayı aldı.

Yarış bitiminde dereceye giren sporcuların madalyaları, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkan Vekili Ercan Taciroğlu, TMPF Merkez Hakem Kurulu Başkanı İrfan Arguz, modern pentatlon antrenörlerinden Fatih Taşan, Gökhan Başer ve İlyas Aziz tarafından verildi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.