Türkiye Şampiyonası’nda sıralamalar belli oldu

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun U11, U13, U15, U17, U19, Gençler ve Açık Yaş kategorilerine yönelik olarak düzenlediği Türkiye Şampiyonası, Ulusal Sıralama II, Milli Takım Seçme ve Performans Gelişim Yarışları, Bursa Atıcılar Spor Kompleksi ve Atıcılar Atletizm Salonu’nda yapıldı.

18-20 Şubat 2022 tarihlerinde düzenlenen yarışların ilk günü U11, U13, U15 yaş kategorisindeki Performans Gelişim Yarışları yapıldı. Yüzme ve laser run etaplarında gerçekleşen yarışlar, U11 kadınlar kategorisinin yüzme etabıyla start aldı.

Performans yarışlarında öne çıkanlar

U11 kadınlar kategorisi yarışlarını Nadide Nehir Çakan birinci, Alara Gökalp ikinci, Irmak Özkaranlık üçüncü olarak bitirirken, U11 erkekler kategorisi yarışlarını Mehmet Emir Canbazoğlu birinci, Arel Gönencan ikinci, Rüzgar Sipahi üçüncü olarak tamamladı.

Performans Gelişim Yarışları’nda U13 kadınlar kategorisi yarışlarını Dilara Coşkun birinci, Duru Sönmez ikinci, Defne Berrak Gürel üçüncü; U13 erkeklerde Ahmet Reşat Alkaç birinci, Mustafa Sertkaya ikinci, Tuna Yiğit üçüncü olarak tamamladı.

Performans Gelişim Yarışları’nın U15 kadınlar kategorisinde ise Asya Fatma Kurt birinci, İrem Su Kocaoğlan ikinci, Ezel Özkan üçüncü olarak bitirirken; U15 erkekler kategorisi yarışlarını Kağan Akbaba birinci, Arda Meriç ikinci, Semih Eren Kurtaran üçüncü olarak tamamladı.

Eda Özrodop, Ebrar Çalışkan, Yaren Nur Polat, Sıdal Aslan şampiyon oldu

Türkiye şampiyonasının ikinci gününde U17, U19. Gençler ve Büyükler kadınlar kategorisi yarışları ile yapıldı. U17 kadınlar kategorisi yarışlarını Eda Özrodop birinci, Yağmur Akgün ikinci, Zeynep Yazgı Ekici üçüncü olarak bitirirken; U19 kadınlar kategorisinin kazananları Ebrar Çalışkan, Ayşen Bensu Gül ve Belemir Almira Dede oldu.

Genç Kadınlar kategorisi yarışlarını Yaren Nur Polat birinci, Selin Eyüpoğlu ikinci, Selen Gülel üçüncü; Büyük Kadınlar kategorisi yarışlarını Sıdal Aslan birinci, İpek Akşin ikinci, Sesim Alpuğan üçüncü olarak tamamladı.

U17’de Ahmet Ege Önder, U19’da Furkan Murat şampiyon

Bursa’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nın son gününde U17, U19. Gençler ve Büyükler erkekler kategorisinde ulusal sıralamalar yapıldı.  U17 erkekler kategorisi yarışlarını Ahmet Ege Önder birinci, Erkan Altunay ikinci, Muhammet Emir Kurtulan üçüncü, Barış Doğu Çelik dördüncü olarak bitirirken; U19 erkekler kategorisi yarışlarını Furkan Murat birinci, Tolga Topaklı ikinci, Jan Demir Vurdum üçüncü, Yağız Ak dördüncü olarak tamamladı.

Erhan Ispanakçı gençlerin, Buğra Ünal büyüklerin kazananı oldu

Genç erkekler kategorisi yarışlarını ise Erhan Ispanakçı birinci, Yunus Çalışkan ikinci, Doğukan Ahmed üçüncü, Emre Altunay dördüncü olarak bitirirken; büyük erkekler kategorisi yarışlarını Buğra Ünal birinci, Dora Nusretoğlu ikinci, Baran Işıklar üçüncü, Mete Berk Demiryol dördüncü olarak tamamladı.

Dereceye giren sporcuların madalyaları, TMPF Başkanvekili Ercan Taciroğlu, TMPF Yönetim Kurulu Üyesi Fedai Din, TMPF Genel Sekreteri Serhat Aydın, TMPF Teknik Kurul Başkanı Kutluğhan Özkan, TMPF Merkez Hakem Kurulu Başkanı İrfan Arguz, TMPF Teknik Kurul Üyesi Sabri Bozca, TMPF Teknik Kurul Üyesi Feyyaz Velidedeoğlu ve Bandırma Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Elüstü tarafından verildi.

Madalya töreninin ardından TMPF Genel Sekreteri Serhat Aydın, Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Osmangazi Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fedai Din’e teşekkür plaketi takdim etti.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.