Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama Yarışları Bursa’da yapılacak

Duyurular Manşet Haberler Yarış Talimatları

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun düzenleyeceği Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama Yarışları, milli takım seçmesi ve performans gelişim yarışları, 18-20 Şubat 2022 tarihlerinde Bursa’da yapılacak. Yüzme etabı Bursa TOHM’da, eskrim, koşu ve atış etabı ise Osmangazi Atletizm Salonu’nda yapılacak yarışmanın son liste bildirim tarihi, 13 Şubat 2022 tarihine kadar yapılabilecek.

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu (TMPF), Bursa’da gerçekleştirilecek “Türkiye Şampiyonası, Ulusal Sıralama, Milli Takım Seçmesi ve Performans Takip Yarışları”nın talimatını yayınladı.

18-20 Şubat 2022 tarihlerinde yüzme etabı Bursa Atıcılar TOHM’da, eskrim ve laser run etabı ise Osmangazi Atletizm Salonu’nda yapılacak yarışlarda; U19, Gençler ve Büyükler kategorileri için yüzme, eskrim, koşu ve atış branşlarını içeren dörtlü (tetratlon) etapta, U17 kategorisi için yüzme, koşu ve atıştan oluşan 3’lü (triathle) etapta milli takım seçmeleri yapılacak ve ulusal sıralamalar belirlenecek. Yarışın bir diğer ayağında ise U11, U13 ve U15 kategorilerinde yarışacak sporcuların yüzme, koşu ve atıştan oluşan 3’lü (triathle) yarışlarıyla performans ve gelişim takipleri yapılacak.

Sporcular yarışmalara, 2022 yılı vizesine sahip modern pentatlon lisansıyla katılım gösterebilecek. Son liste bildirimi, 13 Şubat 2022 tarihinde yapılacak.

Yarışma Kuralları, Yarışma Programı, Ulusal Sıralama Puan Tablosu ve Müsabaka Pandemi Kuralları‘nı içeren yarış talimatına aşağıdaki belgeden ulaşabilirsiniz…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.