2023’ün ilk Ulusal Sıralama Yarışı Antalya’da yapılacak

Haberler Manşet Haberler Yarış Talimatları

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun düzenleyeceği Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 1’inci Ayak Yarışı ve Performans Gelişim Yarışları, 24-26 Şubat 2023 tarihlerinde Antalya’da yapılacak. Yüzme etabı Akdeniz Üniversitesi Yüzme Havuzu’nda; engel parkuru, eskrim, koşu ve atış etapları ise Antalya Spor Salonu’nda yapılacak yarışmanın son liste bildirim tarihi, 17 Şubat 2023 tarihine kadar yapılabilecek.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF), 24-26 Şubat 2023 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek “Türkiye Şampiyonası, Ulusal Sıralama 1’inci Ayak ve Performans Gelişim Yarışları”nın talimatını yayınladı. Yüzme etabı Akdeniz Üniversitesi Yüzme Havuzu’nda, engel parkuru, eskrim, koşu ve atış (laser run) etabı ise Antalya Spor Salonu’nda yapılacak yarışlarda; U17, U19, Gençler ve Büyükler kategorilerinde ulusal sıralamalar belirlenecek. Yarışın bir diğer ayağında ise U11, U13 ve U15 kategorilerinde yarışacak sporcuların yüzme, koşu ve atıştan oluşan 3’lü yarışlarıyla performans ve gelişim takipleri yapılacak. Performans gelişim yarışlarına katılım gösterecek sporcular, yarış alanında kurulan engel parkurunu test amaçlı olarak deneyimleme imkanı bulacak.

Sporcular yarışmalara, 2023 yılı vizesine sahip modern pentatlon lisansıyla katılım gösterebilecek. Son liste bildirimi, 17 Şubat 2023 tarihinde yapılacak.

Yarışma kuralları, yarışma programı, ulusal sıralama puan tablosunu içeren Yarış Talimatı’na ve Yarış Katılım Formu’na aşağıdaki belgeler üzerinden ulaşabilirsiniz…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.