Türkiye, 2020’de UIPM’in üç yarışına ev sahipliği yapacak

Haberler

Uluslararası Modern Pentatlon Federasyonu’nun 2020 yılına yönelik açıkladığı Gelişim Yarışları Takvimi’ne göre, Türkiye; İstanbul ve Ankara’da iki ‘Global Laser Run Şehir Turu’, İstanbul’da da bir ‘Biathle-Triathle Ulusal Turu’ yarışlarına ev sahipliği yapacak.

Uluslararası Modern Pentatlon Federasyonu (UIPM), 2020 Gelişim Yarışları Takvimi’ni yayınladı. Toplam 62 yarışın düzenlenmesi planlanan UIPM Takvimi’nde; Türkiye de üç tane yarışa ev sahipliği yapacak. İstanbul ve Ankara’da iki ayrı ‘Global Laser Run Şehir Turu’ yarışlarının yanı sıra, ayrıca İstanbul’da ‘Biathle-Triathle Ulusal Turu’ yapılması planlanıyor.

Yayınlanan takvime göre Türkiye’de organize edilecek Global Laser Run Şehir Turu’nun ilki Ankara’da 12 Eylül 2020 tarihinde, ikincisi ise 7 Kasım 2020 tarihinde İstanbul’da yapılacak. İstanbul’da düzenlenecek ‘Biathle-Triathle Ulusal Turu’ ise 10-12 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

UIPM, 2020 yılında Avrupa’da 36, Asya’da 10, Afrika’da 10, Kuzey ve Orta Amerika’da 5 ve Güney Amerika’da bir şehirde ‘Global Laser Run Şehir Turu’ ve ‘Biathle-Triathle Ulusal Turu’ yarışları gerçekleştirmeyi planlıyor.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.