Trabzon’da yetenekli çocukların 6 aylık antrenmanı start aldı

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun geçtiğimiz aylarda Trabzon’da gerçekleştirdiği Modern Pentatlon Beceri Testi’nde modern pentatlon sporuna yatkın olduğu tespit edilen 29 çocuğun 6 aylık antrenman süreci ağustos ayı itibariyle başladı.

Trabzon Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde yapılan açılış toplantısına, TMPF Asbaşkanı Hamza Kahramantürk, Trabzon Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Yasin Çebi ve TMPF İl Temsilcisi Erman Dumanoğlu’nun yanı sıra eğitimi verecek yüzme, koşu ve atış antrenörleri ile eğitimlere katılacak çocuklar ve velileri katılım gösterdi.

Açılışta konuşan TMPF Asbaşkanı Hamza Kahramantürk, federasyon olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2017 yılında başlattığı yetenek taraması sürecinin bir halkası olarak sisteme dahil olduklarına vurgu yaptı ve “Amacımız, modern pentatlon beceri testleri ile belirlediğimiz çocukları ülke sporuna kazandırmak” mesajı verdi.

TMPF Asbaşkanı Hamza Kahramantürk ve TMPF Trabzon İl Temsilcisi Erman Dumanoğlu, daha sonra Trabzon Valisi Sayın İsmail Ustaoğlu’nu ziyaret etti. Ustaoğlu’na Trabzon’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte startı verilen ve 29 çocuğun katılımıyla gerçekleşecek 6 aylık pentatlon eğitimi sürecine yönelik bilgi paylaşımı yapıldı.

TMPF Trabzon İl Temsilcisi Erman Dumanoğlu’nun koordinasyonunda Trabzon Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilecek Trabzonlu yetenekli çocukların modern pentatlon sporuna yönelik eğitimleri, Ocak 2023’e kadar uzman antrenörler eşliğinde Söğütlü Atletizm Sahası, Sahil Atış Poligonu (ASKF yanında) ve Mehmet Akif Ersoy Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek.

Ankara’da beceri testi yapılan ve modern pentatlona yatkınlığı tespit edilen 21 çocuğun antrenmanlarının ise eylül ayında başlayacak yeni sezon ile birlikte start alması planlanıyor.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.