Tokyo 2020 Olimpiyatları başladı

Haberler Manşet Haberler

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları, Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılan resmi açılış töreniyle başladı.

Ulusal Olimpiyat Stadı’nda yapılan ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da hazır bulunduğu törende, ay yıldızlı bayrağımızı milli yüzücüler Merve Tuncel ve Berke Saka birlikte taşıdı.

Türkiye, 206 ülkeden 11 bin üzerinde sporcunun madalya mücadelesi vereceği dünyanın en büyük spor organizasyonu olan 32. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda, aralarında modern pentatlonun da olduğu 18 branşta 50’si kadın, 58’i erkek olmak üzere toplam 108 sporcuyla temsil edilecek.

Tokyo Olimpiyatları’nda modern pentatlon müsabakaları 5-7 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Milli takım kafilemiz 29 Temmuz 2021 tarihinde Tokyo’ya uçacak. Milli sporcumuz İlke Özyüksel, atletizm antrenörü Ertan Yılmaz, atıcılık antrenörü Murat Uzdaş, binicilik antrenörü Kamer Adalalı ve eskrim antrenörü Harun Mihrioğlu’ndan oluşan modern pentatlon kafilemizi TMPF Başkanı  Doç. Dr. Veli Ozan Çakır Tokyo’da karşılayacak.

8 Ağustos’a kadar sürecek olimpiyat heyecanı TRT Spor, TRT Spor Yıldız, Eurosport 1 ve Eurosport 2’den canlı olarak verilecek.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.