TMPF’de 2019’un son yönetim kurulu toplantısı yapıldı

Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Yönetim Kurulu, sezon sonu değerlendirmelerini yapmak ve 2020 planlamasını gerçekleştirmek için yılın son toplantısını yaptı. TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, 2020’nin odak noktalarını; altyapı, umut vadeden sporcular ve 2020 Tokyo Olimpiyatları olarak ortaya koydu.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF), 2019 yılı sezon sonu değerlendirmesini gerçekleştirmek üzere federasyonun Kızılay’da bulunan genel merkezinde TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır başkanlığında toplandı. Federasyon yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla yapılan yılın son yönetim kurulu toplantısında; 2019 yılı içinde gerçekleştirilen faaliyetlerin genel değerlendirmesi yapıldı.

TMPF Başkanı Çakır, modern pentatlon sporunun tabana yayılması noktasında farkındalık geliştirmeye dönük tanıtım etkinlikleri ve müsabaka organizasyonu gerçekleştirmenin önemine vurgu yaptı. 2020 yılında federasyon için yeni sporcu kazanmaya yönelik altyapı çalışmalarına yoğunlaşacakları bilgisini paylaşan Çakır, gelecek vadeden genç sporcuların teknik ve taktik becerilerinin geliştirilmesi ve Japonya’da düzenlenecek olan 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılacak modern pentatlon sporcularının performanslarını üst düzeye taşıma gayreti içinde olacaklarının altını çizdi. Federasyonda gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında yıl sonuna doğru gerçekleştirilecek antrenör ve hakem gelişim seminerlerine ilişkin teknik detaylar da ele alınırken; ayrıca önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek yeni sezon faaliyetleri masaya yatırıldı ve yapılacak planlama doğrultusunda tüm kurullarla birlikte hedef çalışmalara hızlıca başlanması kararı alındı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.