TMPF Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 3. Ayak, Ankara’da Büyük Bir Katılımla Gerçekleşti!

Manşet Haberler

TMPF Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 3. Ayak, Ankara’da Büyük Bir Katılımla Gerçekleşti

Ankara, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) ev sahipliğinde gerçekleşen ve genç sporcuların performansını sergilediği TMPF Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama’nın 3. Ayak yarışması, modern pentatlon severler için heyecan dolu anlara sahne oldu.

U17 kategorisinde mücadele eden genç sporculardan Tulya Kesebir, etkileyici performansıyla 1264 puan toplayarak kadınlar kategorisinde zirveye yerleşti. Erkekler kategorisinde ise Muhammed Emir Kurtulan, 1428 puanla rakiplerine üstünlük sağlayarak birincilik kürsüsüne çıktı. U19 kategorisinde Yaren Kalender 1277 puanla kategorisinde en iyi dereceyi elde ederken, Barış Doğu Çelik ise 1470 puanla erkekler kategorisinde üst sıralarda yer aldı.

Genç kadınlar ve erkekler kategorisinde ise sırasıyla Bengisu Naz Öztegil ve Eren Kıvanç Taşyaran, 1281 ve 1502 puanla birinci sıraları elde ettiler, göz dolduran performanslarıyla dikkat çektiler.

Büyük kadınlar kategorisinde İlayda Demir, 782 puanla önemli bir başarıya imza atarken, Büyük erkekler kategorisinde Ali Akaydın 1124 puanla zirveye ulaştı.

TMPF Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 3. Ayak, sporcuların yeteneklerini sergilediği, çekişmeli ve keyifli anların yaşandığı bir organizasyon oldu. Katılımcılar ve izleyiciler, bu etkinliğin sporun gelişimine katkı sağladığına ve genç sporcuların gelecek vaat ettiğine şahitlik ettiler.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.