TMPF, ilk online eğitimini tamamladı

Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu, antrenörlere yönelik ilk online eğitim seminerini, eskrim antrenörü Oğuzhan Taşkesen’in ‘Modern Pentatlonda Eskrim’ başlıklı eğitim içeriğiyle tamamladı.
**
Covid-19 süreci ile birlikte tüm dünyada online eğitimler yoğunlaşırken, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) da, bu süreç içerisinde antrenörlerin gelişimine yönelik online seminerler dizisi başlattı. TMPF Teknik ve Eğitim Kurulları’nın öncülüğünde başlatılan Online Seminer Buluşmaları Dizisi’nin ilki, 14 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirildi.
Toplantının açılışında konuşan TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Covid 19 süreci içinde modern pentatlon camiasını online eğitim seminerlerinde bir araya getirmekten dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Salgın sürecinin en kısa süre içinde bitmesi ve yeniden tüm sporcu ve teknik ekiple bir araya gelme umutlarını dile getiren Doç. Dr. Çakır, bu dönem içinde verimli bir süreç yaşanması için elllerinden geleni yapacaklarını ifade ederken, eğitim seminerine sunumuyla katkı sunan Oğuzhan Taşkesen’e ve seminere katılım gösteren tüm antrenörlere teşekkürlerini iletti.
Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu eskrim antrenörlerinden Oğuzhan Taşkesen’in ‘Modern Pentatlonda Eskrim’ adlı üst başlıkla yaptığı eğitim semineri, Zoom programı üzerinden 60 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Taşkesen toplantıda, ‘Temel Eskrim’, ‘Atak Savunma Teknikleri’, ‘Bireysel Ders Egzersizleri’ ve ‘Komba Çalışmaları’ alt başlıklarını içeren bir eğitim sunumu yaptı.
Modern pentatlon sporcuları için doğru eskrim teknikleri sunulmasının önemli olduğunu dile getiren Oğuzhan Taşkesen, antrenörlere sporcularının gelişimlerine yönelik dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında bilgi sundu. Taşkesen, Türkiye’nin modern pentatlon alanında dünyada söz sahibi olması için eskrim alanının kritik bir öneme sahip olduğuna işaret etti ve bu konuda etkin olan tüm taraflara görev düştüğünü vurguladı.
TMPF Online Seminer Buluşmaları Dizisi’nin ikincisi, bugün de atıcılık antrenörü Murat Uzdaş’ın ‘Temel Atış Teknikleri’, ‘Atış Egzersizleri, ‘Sezona Hazır Başlama’ konularını anlatacağı ‘Modern Pentatlonda Atıcılık’ başlıklı sunumuyla devam edecek.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.