‘TMOK Akademi’ sporun paydaşlarına dijital destek sunacak

Haberler

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, dijital olarak oluşturduğu yeni hizmet kanalı “TMOK Akademi” üzerinden, sporcular, milli takımlar ve teknik ekipler gibi sporun tüm paydaşlarına performans, beslenme, stres yönetim, sosyal medyanın etkin kullanımı konularında destek verecek.

Türk sporunun gelişimi ve sürdürülebilir başarıyı yakalaması amacıyla çalışmalar yürüten Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK); sporculara, milli takımlara ve teknik ekiplere, performans artışından sağlıklı beslenmeye, yaralanmalardan korunmadan stres yönetimine ve iletişim alanında sosyal medyanın etkin kullanımına kadar birçok konuda destek sağlayacağı yeni dijital platformu “TMOK Akademi”yi hayata geçirdi.

Platform, alanında uzman değerli spor bilimcileri, spor hekimleri, spor profesyonelleri ve iletişimciler tarafından oluşturulan yazılı ve video içerikleriyle, sporun tüm paydaşlarının performans ve kariyer gelişimleri için gerekli bilgileri antrenman ve yarışmalar dışında da edinmelerine imkân sağlayacak. Platformda ilk etapta “Zihnini Yönet”, “Sağlıklı Beslen”, “Performansını Yükselt”, “Sağlığını Koru” ve “Sosyal Medyanı Yönet” başlıkları altında oluşturulan içerikler, ilerleyen dönemde yeni konularla çeşitlendirilecek.

TMOK Akademi’nin sunduğu yeni hizmetlere, TMOK’un resmi internet sitesi üzerinden veya https://akademi.olimpiyat.org.tr adresinden ulaşmak mümkün.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.