Temmuzda dopdolu pentatlon gündemi…

Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) aylık e-bülteni ‘PentAtlet’in temmuz sayısı yayınlandı. Bültenin yeni sayısında haziranda başlayan, temmuz ve ağustos ayında da devam edecek spor hareketliliğin modern pentatlondaki yansımalarına odaklanılıyor.

Mısır’da yapılan Dünya Pentatlon Şampiyonası’ndan sonra yaklaşan Tokyo Olimpiyatları, İlke’nin olimpiyatlara yönelik Erzurum’da girdiği bir aylık yükselti kampı hazırlığı, İsviçre’de başlayan ‘Avrupa Gençler Şampiyonası’, Rusya’da yapılacak ‘Avrupa Büyükler Şampiyonası’ ve Mısır’da düzenlenecek ‘Dünya Gençler Şampiyonası’, yine uzun bir aradan sonra temmuzun başında Ankara’da yapılan İkinci Kademe Antrenör Yetiştirme Kursu, modern pentatlondaki gündemlerden birkaçı.

TMPF Teknik Kurul Üşesi Sabri Bozca, Kocaeli’de sportif tesisleşmenin modern pentatlon gelişimine etkileri konusunda genel bir değerlendirme ile PentAtlet’e katkı sunuyor.  Yine binicilik antrenörlerinden Kamer Adalalı, ‘Modern Pentatlonda Binicilik Temel Eğitimi’ serisinin ilk yazısını ‘Binicinin oturuşu’ başlıklı makale ile kaleme alıyor.

Yeni sayıda, iki yıl sakatlık molası verdiği pentatlona hızlı bir dönüş yapan milli pentatlet Sıdal Aslan’ın söyleşisine ‘Profil’ bölümünde yer veriliyor.

2021 yılının U19 kategorisinde aldıkları derecelerle geleceğe dair umutlar veren milli sporcularımız Ebrar Çalışkan ve Furkan Murat da, yükselen yıldızlarımız olarak bültende kendine yer buluyor.

UIPM ve federasyonumuz tarafından Temmuz 2021’de yapılacak etkinlik ve faaliyetlere ‘Ajanda’ bölümünde yer verilirken, sporcularımızın ulusal ve uluslararası sıralamaları da ‘Sıralamalar’ adlı disiplin altında öne çıkıyor.

Modern pentatlon dünyasında ulusal ve uluslararası alanda gerçekleşen haber içeriklerinin de bulunduğu PentAtlet bültenine federasyonun web sitesinde bulunan ‘E-Bülten’ sekmesi üzerinden veya https://tmpf.org.tr/temmuz-2021-pentatlet/ linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Her ayın ilk haftasında yayınlanacak olan PentAtlet bülteninde yer verilmesini istediğiniz haber ve içerikleri, info@mpf.org.tr adresine iletebilirsiniz.

Keyifli okumalar…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.