Tematik Kış Kampları’nda pentatlon tanıtımı

Haberler Manşet Haberler

TMPF Ankara Temsilcisi Onur Yürür, modern pentatlon antrenörümüz Zeynep Yürür, sporcularımızdan Mert Toprak Temiz ve Yiğit Ahmet Sakal; Ankara’da düzenlenen 8’inci Tematik Kış Kampları çerçevesinde kurulan standa gelen gençlere pentatlon sporuna yönelik bilgi paylaşımında bulundular.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Tematik Kış Kampları’nın sekizincisi gerçekleştirildi. Bu yıl 29 Ocak – 2 Şubat 2024 tarihleri arasında, on farklı temayla on farklı ilde düzenlenen kamplarda farklı şehirlerde öğrenim gören öğrenciler, ilgilerini çeken temalarla ilgili pek çok değerli isimle bir araya gelme fırsatı buldu. Akademik seminerler, şehir gezileri, şehit yakınları ve gazi ziyaretleri, turnuvalar, bilgi yarışması ve sinema gösterimi gibi pek çok etkinliğin gerçekleştirildiği kamplara 81 ilden yüzlerce öğrenci katılım gösterdi. Kamp süresince gençler, bulundukları şehrin tarihi ve kültürel mekânlarını görme imkanı yakaladı.

On farklı temayla gerçekleştirilen geleneksel kış kampları kapsamında Erzurum’da “Kış Sporları Kampı”, Sakarya’da “Psikoloji Kampı”, Kocaeli’de “ Yapay Zekâ Kampı”, Denizli’de “Yeni Medya ve İletişim Kampı”, Ankara’da “Diplomat Akademi Kampı”, Altalya’da “Gastronomi Kampı”, Samsun’da “Genç Aktivist ve Gönüllülük Kampı”, İstanbul’da “İnsan Hakları ve Hukuk Kampı”, Diyarbakır’da “İnsan ve Toplum Kampı” ve Muğla’da “Sağlıklı Yaşam ve Tıp Kampı” temasıyla etkinlikler düzenlendi.

Etkinliğin Ankara ayağında düzenlenen kamp çerçevesinde, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu da kurduğu standla gençlere modern pentatlonu tanıttı. TMPF Ankara Temsilcisi Onur Yürür’ün koordinatörlüğünde kurulan standa, modern pentatlon antrenörümüz ve MHK üyesi Zeynep Yürür’ün yanı sıra, sporcularımızdan Mert Toprak Temiz ve Yiğit Ahmet Sakal da kurulan standa gelen gençlere pentatlon sporuna yönelik bilgi paylaşımında bulundular. Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Recep Ali Er, etkinlik çerçevesinde kurulan standımızı ziyaret ederken; yerli ve milli lazer silahımız hakkında bilgi aldı ve yerli lazer silahı deneme imkanı buldu.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.