Tarihi Yarımada’da Laser Run buluşması

Haberler

‘UIPM Global Laser Run Şehir Turu’ Yarışması, 2 Kasım 2019 tarihinde İstanbul’da Tarihi Yarımada’da gerçekleştirildi. Türkiye genelinden gelen 157 sporcunun  yarıştığı müsabakalarda dereceye giren 53 sporcuya madalya verildi.

Uluslararası Modern Pentatlon Federasyonları Birliği (UIPM) Global Laser Run Şehir Turu’, 2 Kasım 2019 tarihinde İstanbul’da Tarihi Yarımada’da bulunan Yenikapı Meydanı’nda düzenlendi. Laser Run Şehir Turu Yarışması’na; yurtiçinden U9, U11, U13, U15, U17, U19 ile birlikte Gençler, Büyükler ve Master 40+ Yaş, Master 50+ Yaş, Master 60+ Yaş kategorisinde yarışan 61 kadın, 100 erkek olmak üzere toplam 157 sporcu katılım gösterdi. Atış ve koşudan oluşan UIPM Global Laser Run Şehir Turu müsabakalarında dereceye giren 53 sporcuya madalya verildi.

Laser Run, modern pentatlonun tabana yayılmasında önemli

Her sporcunun kendi yaş kategorisinde yarıştığı müsabakada, yarış neticesinde ilk üç dereceye giren sporculara madalyaları verildi. Başarılı bir yarışı tamamladıklarını belirten Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı ve TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, UIPM Global Laser Run Şehir Turu Yarışları’nın İstanbul Maratonu öncesinde Tarihi Yarımada’da gerçekleştirilmesinin her şeyden önce modern pentatlon sporunun tanıtımı için önemli olduğunun altını çizdi.

Modern pentatlonun en önemli basamaklarından biri olan ‘laser-run’ı modern pentatlon sporunu tabana yayma noktasında önemli bir aşama olarak nitelendiren Çakır, modern pentatlona yönelik farkındalık oluşturmaya dönük bu tür yarışları ülkenin farklı şehirlerinde de gerçekleştireceklerini söyledi. Çakır, Türkiye’nin her yerinden gelen sporcuların gösterdiği performanstan dolayı tebrik ederken sporcu, antrenör ve kulüplere de teşekkür etti.

Laser Run’da 53 madalya verildi

İstanbul Laser Run Şehir Turu’nda Genç Kadınlar kategorisinde Tomogül Sude Uysal birinci, Elif Sözen ikinci olurken; Büyük Erkekler kategorisinde Volkan Akçakaya birinci, Samet Yılmazer ikinci ve Yılmaz Çelik üçüncü; Büyük Kadınlar kategorisinde ise Sultan Bayram birinci, Gülşah Nurcan Çelik ikinci olarak tamamladı.

U19 Kadınlar kategorisinde yarışma yapılmazken, U19 Erkek kategorisinde yarışmayı Hakan Can Güngör birinci, Emirhan Demirtaş ikinci ve Servet Saymaz  üçüncü olarak bitirdi.

U17 Kadın kategorisinde Selen Gülel birinci, Bensu Bozdağ ikinci, Sude Yıldırım üçüncü olurken; U17 Erkek kategorisinde yarışmayı Tolga Topaklı birinci, Furkan Murat ikinci ve Yağız Ak  üçüncü olarak tamamladı.

U15 Kadın kategorisinde Cemre Civelek birinci, Ecrin Kaya ikinci, Melis Altın üçüncü olurken; U15 Erkek kategorisinde yarışmayı Kıvanç Taşyaran birinci, Doruk Altınbaş ikinci ve Erkan Altunay üçüncü olarak bitirdi.

Yarışın U13 Kadın kategorisinde Eda Özrodop birinci, Irmak Çağlayan ikinci, Damla Deniz Uzunoğlu  üçüncü olurken; U13 Erkek kategorisinde yarışmayı Tuğra Yüksel birinci, Yaman Anlaşan ikinci ve Kaan Coşkun üçüncü olarak bitirdi.

U11 Erkek kategorisinde, Muhammed Emir Kurtulan birinci, Egehan Özdemir ikinci, Davut Tuğrul Çelik üçüncü olurken, U11 Kadın kategorisinde yarışmayı Ayşe İrem Cinier birinci, İrem Su Kocaoğlan ikinci ve Dilara Coşkun üçüncü olarak tamamladı.

U9 Erkek kategorisinde, Mustafa Sertkaya birinci, Efe Özder ikinci, Çınar Uzun üçüncü olurken, U9 Kadın kategorisinde yarışmayı Nadide Nehir Çakan birinci, Aylin Yılmaz ikinci ve Irmak Özkaranlık üçüncü olarak tamamladı.

İstanbul Laser Run Şehir Turu’nun son yarışında ise Master A Kadınlar kategorisinde Funda Gezer birinci, Nermin Özkeskin ikinci olurken; Master A Erkekler kategorisinde yarışmayı Serkan Veli Dedeoğlu birinci, Bülent Çelik ikinci ve Ufuk Gezer üçüncü oldu. Master B Kadınlar kategorisinde de Sabiha Demir birinci, Hatice Kübra Keçoğlu ikinci olurken; Master B Erkekler kategorisinde yarışmayı Vedat Sevim birinci, Nebi Demir ikinci ve Ali Ceylan  üçüncü olarak tamamladı. Master C Kadınlar’da ise Şükriye Öz, Master C Erkekler’de Bünyamin Kılıçaslan, Master D Erkekler’de Halil Tuna’ya birincilik madalyası verildi.  

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.