SüperAtlet serisinin ilki Erciyes’te ‘Laser Snow Run’ formatında başladı

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ile birlikte Doqu Home sponsorluğunda organize ettiği ilk SüperAtlet etkinliği bugün Kayseri’de lazer atışlı kar koşusu ‘Laser Snow Run’ formatında başladı.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu, SüperAtlet serisinin ilki için Kayseri’de start verdi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ev sahipliğinde Erciyes Kayak Merkezi’nde 26-27 Mart 2022 tarihlerinde düzenlenen SüperAtlet etkinliği, modern pentatlonun alt yarış kategorilerinden biri olan Laser Run’ı kar koşusu ile birleştiren ‘Laser Snow Run’ formatında gerçekleştirildi.

SüperAtlet etkinliğine, Ankara ve Malatya’dan 4 milli pentatlet, İstanbul’dan bir kadın master ve Antalya’dan bir erkek master sporcunun yanı sıra, bölge halkı ve Erciyes Kayak Merkezi ziyaretçilerinden oluşan bine yakın kişi katıldı.

Etkinliğin ilk gününde milli sporcularımız ve modern pentatlon antrenörlerimizin yanı sıra Kırıkkale Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü hocaları ve Nevşehir 100. Yıl Ortaokulu öğrencilerinin yoğun katılımı oldu. Erciyes Kayak Merkezi’nde düzenlenen ve iki gün boyunca devam edecek etkinlikte, yerli ve milli lazer silahı tanıtımının yanı sıra, modern pentatlon sporu ve alt yarış kategorilerimizden laser run hakkında bilgi verilirken, kurulan yarış parkuruyla ziyaretçilere Laser Snow Run deneyimi sunuluyor.

Etkinliğin ikinci gününde milli sporcularımız Ayşen Bensu Gül, Belemir Almira Dede, Erhan Ispanakçı ve Furkan Murat’ın da içinde olduğu katılımla Laser Snow Run yarışı yapılacak.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.