“Sosyal Medyadan Sosyal Meydana” etkinliğinde modern pentatlona yoğun ilgi

Haberler

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sosyal medya ve teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek, gençlerin sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımını sağlayarak hayatın içinde aktif bir şekilde yer almalarını sağlamak amacıyla 81 ilde başlatılan “Sosyal Medyadan Sosyal Meydana” adlı etkinlik 6 Mayıs’ta Ankara’da gerçekleştirildi.

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün koordinasyonunda Keçiören Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen etkinlik, Keçiören Kent Meydanı’nda çok sayıda vatandaşın katılımına sahne oldu.

Etkinlikler kapsamında kurulan stantlarda çeşitli sanatsal ve kültürel faaliyetlerin yanı sıra sportif faaliyetler, sokak oyunları ve gönüllülük faaliyetleri yer alırken; Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nu da açtığı stand ile modern pentatlon sporunun tanıtımını yaptı. Federasyon standında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı destekleriyle modern pentatlon sporuna özgü geliştirilen yerli lazer silah ve hedef sistemlerini tanıtıldı.

Keçiören kaymakamı Dr. Mehmet Akçay ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok standımızı ziyaret ederek yerli lazer silahla atış yaptı. Çok sayıda vatandaşın ilgi gösterdiği standımızda modern pentatlon sporuna yönelik bilgi aktarılırken, ziyaretçiler yerli silahla atış deneyimi yaşadı. Tüm tanıtım etkinliklerinde olduğu gibi büyük bir ilgi gördü.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.