Sıralama ve performans gelişim yarışı Ankara’da yapıldı

Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun 24 Nisan 2022 tarihinde Ankara’da düzenlediği Ulusal Sıralama ve Performans Gelişim Yarışları’nın sonuncusuna U11, U13, U15 ve U17 yaş kategorisinde yarışan 94 kadın, 127 erkek sporcu olmak üzere toplam 221 sporcu katıldı.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) düzenlediği Ulusal Sıralama, Milli Takım Seçme ve Performans Gelişim Yarışları, 24 Nisan 2022 tarihinde Ankara’da yapıldı. Eryaman TOHM’da gerçekleştirilen yarışlarda U17 yaş kategorisi için 2022’nin üçüncü ulusal sıralama yarışı; U11, U13 ve U15 yaş kategorileri için de üçüncü performans gelişim yarışları olarak düzenlendi. Yüzme, koşu ve atış etaplarından oluşan yarışmaya 101 kadın, 142 erkek sporcu olmak üzere toplam 221 sporcu katılım gösterdi.

Ulusal Sıralama Yarışları’nın U17 kadınlar kategorisinde Yağmur Akgün şampiyon olurken, Zeynep Yazgı Ekici yarışı ikinci, Aydan Demiröz üçüncü, Yağmur Ayşe Malkoç ise dördüncü sırada tamamlayarak dereceye girdi. Aynı yaş kategorisinin erkekler müsabakasında kazanan Ahmet Ege Önder oldu. Mehmet Ali Koçak yarışı ikinci sırada bitirirken; Kutay Ababay üçüncü, Ataberk Kaymakoğlu ise son ulusal sıralama yarışının dördüncüsü oldu.

U11, U13 ve U15 yaş kategorisine yönelik düzenlenen performans gelişim yarışlarına ise 82 kadın 98 erkek sporcu katıldı. U15 kadınlar kategorisinde yapılan mücadeleyi İrem Su Kocaoğlan birinci, Rana Öztürk ikinci, Sena Çakmak üçüncü, Irmak Rızaoğlu dördüncü olarak bitirirken; U15 erkekler kategorisi yarışlarını ise Muharrem Yağız Cantosun birinci, Kağan Akbaba ikinci, Emir Çelik üçüncü, Semih Eren Kurtaran dördüncü olarak tamamladı.

75 sporcunun yarıştığı U13 yaş kategorisinin kadınlar ayağında yapılan yarışlarını ise Tulya Kesebir birinci, Ceyda Sertkaya ikinci, Dilara Coşkun üçüncü, Duru Sönmez dördüncü bitiritken; U13 erkeklerde Mustafa Sertkaya birinci, Batu Çobanoğlu ikinci, Davut Tuğrul Çelik üçüncü, Tuna Yiğit dördüncü olarak tamamladı.

Performans gelişim yarışlarının U11 yaş ayağında ise 46 sporcu yarıştı. U11 kadınlar kategorisi yarışlarının kazananı Nadide Nehir Çakan olurken; Zeynep İpek Pişkin ikinci, Belinay Çelik üçüncü, Asya Şenel dördüncü olarak bitirirerek dereceye girdi ve madalya almaya hak kazandı.

U11 erkeklerde ise Mehmet Emir Canbazoğlu yarışı birinci sırada bitirirken; Kerem Efe Arı ikinci, Arel Gönencan üçüncü ve Rüzgar Sipahi de dördüncü dereceye girerek madalya almaya hak kazandı.

Dereceye giren sporcuların madalyaları, TMPF Başkanvekili Ercan Taciroğlu, TMPF Teknik Kurul Başkanı Kutluğhan Özkan, TMPF Merkez Hakem Kurulu Başkanı İrfan Arguz, TMPF Teknik Kurul Üyesi Sabri Bozca, TMPF Teknik Kurul Üyesi Feyyaz Velidedeoğlu, TMPF Teknik Kurul Üyesi Kazım Şahin ve TMPF Organizasyon Kurulu Başkanı Serkan Velidedeoğlu tarafından verildi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.