Sakarya’da planlanan Avrupa Kupası’nda değişiklik

Duyurular Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun U11, U13, U15, U17 yaş kategorisi için 24 Nisan 2022 tarihinde Ankara’da düzenleyeceği Ulusal Sıralama Yarışları ve Performans Gelişim Yarışları’nın Yarış Talimatı’nda yer alan Milli Takım Değerlendirme Kriterleri’nde değişiklik yapıldı.

Yapılan değişikliğe göre daha önce Sakarya’da mayıs ayında yapılması planlanan ‘Avrupa Kupası’, Türkiye’de yapılacak Dünya Kupası Finali sonrasına alındı. Buna göre yarışmanın talimatında bulunan ‘Milli Takım Değerlendirme’ başlıklı kriterlerin ilk maddesi; “Bu müsabaka, U13 ve U15 kategorileri için Türkiye’de yapılacak Dünya Kupası Finali’nden sonra Sakarya’da yapılması planlanan “Avrupa Kupası” yarışlarına seçme (U13 kategorisinde 8 kadın – 8 erkek, U15 kategorisinde 8 kadın, 8 erkek) niteliği taşımaktadır” şeklinde revize edildi.

Sakarya’da yapılması planlanan ‘Avrupa Kupası’nın yeni tarihi ise Dünya Kupası Finali’nden sonra netleşecek. Revize edilen Ulusal Sıralama Yarışları ve Performans Gelişim Yarışları’nın Yarış Talimatı’na aşağıdaki belgeye tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.