Sakarya’da 202 sporcu Okul Biatlonu Finali’nde yarıştı

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Okul Sporları Federasyonu’nun 2021-2022 eğitim öğretim dönemi okul spor faaliyetleri kapsamında Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu ile birlikte düzenlediği “Okullararası Modern Pentatlon (Okul Biatlonu) Küçükler-Yıldızlar-Gençler Finali” 28-29 Mayıs 2022 tarihlerinde Sakarya’da gerçekleştirildi.

Okul Biatlonu’na küçükler kategorisinde 30 kadın 42 erkek, yıldızlar kategorisinde 21 kadın, 22 erkek, Gençler A kategorisinde 5 kadın 21 erkek, Gençler B kategorisinde 20 kadın, 41 erkek sporcu olmak üzere toplam 202 sporcu katılım gösterdi.

Yüzme ve koşu branşlarını içeren Okul Biatlonu Yarışları’nın Gençler A Kadınlar Kategorisi’nde Başak Yaprak Boğan, Bensu Bozdağ, Alara Eker ve Esma Uzunorman dereceye girerken; Gençler A Erkekler Kategorisi’nde Münir Mert Can birini, Jan Demir Vurdum ikinci, Enes Vardar üçüncü, Sercan Samankatibi dördüncü oldu. Gençler B Kadınlar Kategorisi’nde ise kazananlar Eda Özrodop, Zeynep Yazgı Ekici, Yağmur Ayşe Malkoç ve Ayşegül Ömür olurken; Gençler B Erkekler Kategorisi’nde Barış Doğu Çelik, Kerem Eryılmaz, Tuğra Yüksel ve Erkan Altunay dereceye girdi,

Okul Biatlonu’nun bir diğer kategorisi de Yıldızlar’da yapıldı. Yıldız Kadınlar Kategorisi’ni İdil Camgöz Asu Zeynep Namazcı ikinci, Irmak Rızaoğlu üçüncü, Ceren Canbek dördüncü olarak tamamlarken; Yıldız Erkekler Kategorisi’nin ilk dört derecesini Muhammed Kurtulan, Arda Meriç, Sinan Yıldız ve Semih Eren Kurtaran aldı.

Okul Biatlonu’nda küçükler kategorisinin de kazananları belli oldu. Tulya Kesebir, Deniz Yılmaz, Beril Çağrı ve Yaprak Nisa Şentürk küçük kadınlar kategorisinde ilk dört dereceyi alırken; Berker Deveci, Anthony Can Aydın, Aras Bulut Gür ve Bora Soydan küçük erkekler kategorisinin kazananları oldu.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.