Runtalya’da Laser Run tanıtımı

İl Haberleri

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF), 2022 yılı itibariyle 38 ilde düzenlenmesi planlanan ‘İl İl Laser Run Tanıtım Turları’ çerçevesinde 4-6 Mart 2022 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen ve binlerce amatör ve elit sporcunun katılım gösterdiği Uluslararası Antalya Maratonu – Runtalya’da ‘Laser Run Tanıtım Etkinliği’ gerçekleştirdi.

TMPF Antalya Temsilciliği’nin koordinasyonuyla katılım sağlanan Runtalya Maratonu çerçevesinde; TerraCity AVM’de kurulan laser run standıyla modern pentatlon sporu geniş kitlelere tanıtıldı. Atış istasyonunun kurulduğu alanda, standa gelen ziyaretçilere ‘yüzme’, ‘eskrim’, ‘binicilik’, ‘koşu’ ve ‘atış’ branşlarını içeren modern pentatlon sporu hakkında bilgi sunulurken, atış istasyonuna gelen katılımcılara hem yerli ve milli silahın tanıtımı yapıldı hem de modern pentatlonun alt yarış branşlarından laser run (koşu atış) yarışının temel prensipleri uygulamalı olarak aktarıldı.

Üç gün süren ve büyük ilgi gören etkinlik kapsamında kurulan laser run standına katılım gösteren ziyaretçiler, federasyonumuzun Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz ve ülkemizi modern pentatlon alanında dünyada üçüncü üretici ülke konumuna getiren yerli lazer silahla atış yaparak laser run yarışını yakından deneyimledi.

Laser Run Tanıtım etkinliği için TerraCity AVM’de kurulan standımızı Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya da ziyaret edenler arasındaydı. Başkan Yalçınkaya ve kızı, yerli ve milli laser silahımızı standımızda deneme imkanı buldu.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.