Romanya’da Erasmus+ hazırlık ziyareti

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun Erasmus +  Spor Hareketliliği çerçevesinde gerçekleştireceği “Modern Pentatlonda Eskrim Gözlem Projesi”nin Hazırlık Ziyareti, 4-6 Mart 2024 tarihlerinde Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapıldı.

Ziyaret çerçevesinde Proje Koordinatörü Yunus Argan ve Proje Yürütücüsü Nilüfer Bircan, 4 Mart 2024 tarihinde Romanya Eskrim Federasyonu Genel Sekreteri Roxana – Mariana Barladeanu ile federasyonun Bükreş’te bulunan merkezinde bir araya geldi. Federasyon genel sekreteri ile projenin detaylarına ilişkin bilgi paylaşımında bulunuldu.

5 Mart 2024 tarihinde, Romanya Eskrim Federasyonu Başkanı Marius Florea ile projeye partnerlik yaptıkları ve sundukları katkıdan ötürü teşekkür ziyaretinde bulunuldu. Ardından ilk gözlem hareketliliğinin yapılacağı Steau Bükreş Army Spor Kulübü’nün eskrim calışmalarının yapıldığı Tudor Petruş Eskrim Salonu’nda incelemeler yapıldı. Kulübün eskrim menajeri Simona Gherman ve eskrim antrenörü Mihai Popa ile gözlem ziyaretine ilişkin içerik planlama toplantısı yapılarak, ilk ziyaret takvimi 20-27 Haziran 2024 olarak netleştirildi.

Toplantının ardından projenin katılımcı grubunun konaklayacağı otel olan Steau Bükreş Army Spor Kulübü Hoteli’ne gidilerek konaklama koşullarına ilişkin gözlem yapıldı.

Modern Pentatlonda Eskrim Gözlem Projesi Hazırlık Ziyareti, 6 Mart 2024 tarihinde son buldu.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.