Projemiz, GSB Erasmus+ Spor Bilgi Günü’nde Tanıtıldı

Haberler Manşet Haberler

Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün Türkiye Ulusal Ajansı ile birlikte düzenlediği “Erasmus+ Spor Bilgi Günü”, 24-25 Ocak 2024 tarihlerinde GSB Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı ve TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır’ın ev sahipliği yaptığı etkinliğe; Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı M. Kemal Bozay ile Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz’ün yanı sıra, spor federasyonları başkanları, genel sekreterleri ve yöneticileri katıldı.

Erasmus+ Spor Hareketliliği çerçevesinde projeler geliştiren federasyonların sunum yaptığı etkinlikte, TMPF Proje Koordinatörü Yunus Argan da, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Modern Pentatlonda Eskrim Metodu Gözlem Projesi”nin tanıtımını yaptı.

Etkinlik çerçevesinde kurulan modern pentatlon standında, modern pentatlon hakkında bilgi verilirken, ziyaretçiler yerli lazer silahı ile atış deneyimi imkanı buldu.

Etkinliğin ikinci gününde; federasyon temsilcilerine merkezi spor destekleri, hibe kriterleri ve Erasmus+ projesine yönelik başvuru detayları hakkında bilgi sunulurken, etkinlik katılımcılarıyla çalıştay gerçekleştirildi.

“Modern Pentatlonda Eskrim Metodu Gözlem Projesi”nin tanıtımının yapıldığı etkinlik çerçevesinde kurulan modern pentatlon standı büyük ilgi gören standlar arasında yer aldı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.